1. ročník Etika on run

Charitativní běh Univerzitním kampusem s dětmi s Downovým syndromem

1. Charitativní běh Univerzitním kampusem s dětmi s Downovým syndromem

1. prosince 2018 padal od rána sníh, ale na 150 lidí se nadalo odradit nepřízní počasí a přišlo podpořit děti s Downovým syndromem a jejich rodiny.

Dobrovolníci vyzdobili prostory Ústavu lékařské etiky, malovali na obličej, ozvučili celou akci, postavili trať, napekli, vařili a roznášeli čaj a kávu. Přivítali naše nové přátele s downovým syndromem, vytvořili s nimi běžecké týmy a vyběhli s nimi na trať.

Takto skvěle obsazený běh dále rozzářila svou přítomností nositelka zlaté známky, maratónská běžkyně, olympionička, bronzová medailistka z ME 2018 Eva Vrabcová-Nývltová a její trenér Martin Vrabec, kteří běželi jak v týmech, tak v symbolickém závěrečném okruhu všech zúčastněných.

Po závodě jsme společně viděli záznam představení divadla Al dente, kde hrají i herci s Downovým syndromem

„Co mi dal ten běh?....strašně moc...jsou to bystré nejen děti,upřímné a otevřené v komunikaci a umí fakt rychle běhat a jdou do akce po hlavě ..a začala jsem je sledovat na soc.sítích..a určitě je podpořím zase ...“

Petra