Student as Teacher program Simulačního centra LF MU

Ve dnech 9. – 10. 11. proběhl v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice první ze série workshopů programu Student as Teacher, který pořádá Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

18. 11. 2019

Cílem tohoto programu je vyškolení lektorů z řad studentů všeobecného a zubního lékařství. Tito studenti budou po absolvování programu schopni asistovat při výuce předmětu První pomoc. Svou aktivitou tak pomohou nejen zlepšit poměr vyučujících na studenta v každé jednotlivé lekci, ale také zavést do výuky další moderní výukové metody.

Během víkendového workshopu se celkem 130 účastníků tohoto programu seznámilo s řadou důležitých aspektů jejich budoucí činnosti. Dozvěděli se o významu zpětné vazby v medicíně, o základních metodách debriefingu nebo o principech a možnostech využití výuky založené na simulacích. Poté si prakticky vyzkoušeli tvorbu samotné simulace zaměřené na basic life support, následně aplikovali nabyté znalosti z oblasti debriefingu. Na tento workshop bude během celého akademického roku navazovat série dalších setkání, ve kterých se účastníci programu zaměří již na specifika jednotlivých vyučovaných lekcí předmětu První pomoc.