FAST RUN aneb nemusíte běžet "fast", stačí se zúčastnit!

Akce FAST RUN MUNI se v tomto formátu koná letos poprvé! Střední školy mohou vysílat své ambasadorské týmy do brněnského bohunického kampusu, kde sídlí Lékařská fakulta Masarykovy univerzity aka MED MUNI. A kde se vzal ten název? O mozkové mrtvici jistě každý z vás slyšel, ale věděli jste, že hlavní příznaky mrtvice shrnuje zkratka BE FAST, podle které se inspiroval i název celé akce. (Balance – poruchy rovnováhy, Eyes – poruchy zraku, Face – pokleslý koutek, Arms – pokles, brnění končetiny, Speech – poruchy řeči, Time – čas rozhoduje). Během vaší cesty tratí závodu budete řešit nečekané situace spojené s civilizačními chorobami, které otestují rychlost a správnost vašich reakcí. Co s sebou, na co se připravit a další cenné informace naleznete na řádcích níže.

16. 3. 2024

Chcete si zdokonalit své znalosti v oblasti medicíny a máte rádi aktivní pohyb? Registrujte se na akci FAST RUN MUNI! Zeptali jsme se hlavní koordinátorky běhu na pár základních informací, které by vás mohli zajímat.

Představte nám akci FAST RUN MUNI!

Závod je určen pro žáky středních škol a proběhne ve venkovních prostorech Univerzitního Kampusu Bohunice. Žáci budou tvořit týmy po třech, přičemž každý tým může mít vlastní jméno a kapitána. Z jedné školy se mohou přihlásit jen dva týmy a registrovat je mohou pouze středoškolští učitelé, které také v den akce dorazí společně s týmy a klidně i skupinou fanoušků a podporovatelů týmu! Trasa závodu je dlouhá přibližně 2 km a během ní se týmy setkají se šesti interaktivními stanovišti. Na těchto stanovištích budou probíhat realistické situace se živými herci, zobrazující nástup akutních onemocnění a zdravotních potíží, jako jsou mrtvice, infarkt, panická ataka, hypoglykémie, epilepsie a zlomenina. Společným tématem všech příběhů bude událost, „stalo se na Kampusu během zkouškového“. Úkolem týmů bude správně zvládnout situace a zachránit pacienty. Celkové hodnocení závodu zahrnuje správné zvládnutí situace i rychlost běhu. Podrobnější pravidla budou postupně zveřejňována na Instagramu.

Proč se přihlásit?

V první řadě, je to o tom se setkat a užít si den v krásném prostředí moderního kampusu MED MUNI a také si trochu zasoutěžit, něco se dozvědět a potkat nové kamarády a navázat přátelství. Ti se soutěživým duchem si zase přijdou na své, protože hlavní výhrou je prestižní pohár, který vyhrají pro svou školu a to stojí za to! Velkou výhodou je také to, že si závodníci vyzkouší simulace stavů ohrožující život. Zjistí, jak dokáží reagovat ve vypjatých situacích a něco nového se naučí. Na každém stanovišti bude medik, který dohlédne na správnost postupů a dovysvětlí případné nejasnosti. Celá akce je zcela zdarma a moc se těšíme na všechny návštěvníky, kteří se do akce zapojí.

Co s sebou?

Přemýšlíte co s sebou? Až si budete balit batůžek nezapomeňte na následující!

Ještě si dovolíme zmínit, že akce je celodenní, prosím myslete proto i na dostatečně velkou svačinu. Pokud se stane, že si svačinu zapomenete, vedle našeho kampusu se nachází velké Tesco nebo Food court, kde si můžete cokoliv zakoupit.

Bude i doprovodný program, pro ty, kteří nesoutěží?

Určitě, plánujeme mnoho aktivit pro soutěžní týmy, i pro ty, kteří přijdou pouze fandit. Připravujeme několik sportovních her a rozcviček. Nebudou chybět zábavné kvízy, rozhovory se studenty medicíny a panem docentem Joukalem. Členové soutěžních týmů budou moci získat doplňkové body za účast v doprovodném programu. Nabídka bude pestrá, zahrnuje například také první pomoc, prohlídku sanitky, osvětu o sexuálním zdraví a mnoho dalšího. Podrobnosti o akci budeme postupně zveřejňovat na našem instagramu, takže ho určitě sledujte!

Co můžete vyhrát?

Výhru si od nás odnesou 3 nejlepší týmy, přičemž ten úplně první získá pro svou školu pohár! Každý člen výherního týmu dostane diplom, medaili a dárkový balíček. A dostanu něco, pokud se neumístím? Jasně! Na stáncích a doprovodných aktivitách lze také soutěžit a získat drobné dárečky, navíc každý účastník dostane diplom, jako malou vzpomínku na tuto akci.

Kde se akce koná?

Celá akce proběhne v Brně, konkrétně v bohunickém kampusu, kde sídlí MED MUNI (Kamenice 5, Brno). Mezi pavilony bude ve venkovním prostoru vyhrazena běžecká trasa i prostor pro doprovodný program a podium. Do univerzitního kampusu se dostanete jednoduše pomocí MHD - zastávka Nemocnice Bohunice, nebo Univerzitní kampus . Zastávky jsou kousek od hlavního vstupu do budovy. Pro parkování je možné využít velká záchytná parkoviště za nákupní galerií Campus Square, kde je možné po dobu 3 hodin parkovat zdarma. Dále jsou k dispozici i velká parkoviště o kousek dále, ale jejich kapacitu nemůžeme zaručit. Pokud budete potřebovat navigovat na vhodné místo, kde vysadit účastníky - například z autobusu, neváhejte kontaktovat kohokoliv z Juniorské akademie MED MUNI pro bližší informace.

Napadá vás nějaká otázka? Napište nám e-mail, nebo se zeptejte skrze zprávy v instagramovém profilu FAST RUN MUNI.

Brzy na viděnou! 🏃‍♀️🙌