8 důvodů, proč jít studovat na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity

Studium na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity (MED MUNI) je pro mnoho středoškolských studentů velkým lákadlem, ačkoliv se řadí mezi nejobtížnější.

26. 4. 2023

Fakulta nabízí celkem 13 programů, od medicíny a stomatologie, přes studium ošetřovatelství, porodní asistence až po nutriční terapii či ortoptiku. Ačkoliv ještě nejste naši studenti, nahlédnout do výuky u nás můžete prostřednictvím kurzů a akcí Juniorské akademie MED MUNI. Existuje řada důvodů, proč by středoškoláci měli zvážit tuto životní dráhu a vstoupit na cestu k lékařskému povolání. Pokud ještě váháte, zde je 8 důvodů, proč byste měli jít studovat právě na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity.

1. Zdraví je důležité pro každého

Studium medicíny je ideální volbou pro ty, kteří chtějí pomáhat druhým. Mají zájem o zlepšování zdraví druhých lidí a chtějí komplexně porozumět lidskému tělu a jeho procesům.

2. Vysoká prestiž a společenské postavení

Lékařské povolání patří k nejprestižnějším a nejuznávanějším ve společnosti. Role lékařů a zdravotníků ve společnosti je klíčová, proto tomu později odpovídá i jejich platové ohodnocení.

3. Velké uplatnění v praxi

Absolventi mají vynikající perspektivy v praxi. Lékaři jsou potřební v každé oblasti zdravotnictví, ať už se jedná o nemocnice, ambulantní péči nebo výzkum. Studenti mají možnost získat praktické zkušenosti prostřednictvím praxe ve zdravotnických zařízeních a klinikách.

4. Možnost specializace

Jako studenti všeobecného lékařství si můžete vybrat z opravdu široké škály specializací, ať už to bude pediatrie či kardiologie, onkologie anebo dermatologie. I v Juniorské akademii nabízíme kurzy zdarma pro studenty a pedagogy středních škol napříč všemi obory. Stačí si jen vybrat a připojit se k nám.

5. Mezinárodní spolupráce

MED MUNI má mnoholetou tradici spolupráce s významnými zahraničními univerzitami a institucemi, což umožňuje studentům rozvíjet své znalosti a dovednosti v mezinárodním kontextu. Zároveň na univerzitě studuje mnoho zahraničních studentů, takže nejen, že procvičíš svou angličtinu, ale staneš se součástí mezinárodní komunity.

6. Špičková výuka

MED MUNI nabízí výuku, která je založena na moderních metodách a technologiích. Studenti se učí od vynikajících odborníků a využívají nejmodernějších výukových materiálů. Součástí je i nejmodernější simulační centrum ve střední Evropě SIMU. Zde si budoucí lékaři mohou vyzkoušet obory všeobecného lékařství i zubního lékařství “nanečisto.” Studentům fakulta nabízí mnoho stipendií a grantů pro studenty, kteří excelují ve studiu nebo ve vědecké práci. I jako středoškoláci si můžete vyzkoušet výuku na vysoké škole díky kurzům Juniorské akademie.

7. Možnost výzkumu

Studenti mají na MED MUNI možnost se zapojit do výzkumných projektů, což jim umožní rozvíjet své dovednosti a získat nové zkušenosti. Už jako středoškoláci se díky Středoškolské odborné činnosti můžete stát součástí výzkumných skupin nebo se věnovat vlastnímu výzkumu pod vedení akademiků na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Pokud zvažuješ vědeckou dráhu, neváhej se na cokoliv zeptat našeho týmu Juniorské akademie.

8. Příležitosti pro studenty

MED MUNI nabízí řadu příležitostí pro studenty, jak se ještě více zapojit do studia. Fakulta se snaží o sociální začlenění studentů z různých sociálních vrstev a nabízí programy pro podporu studentů s hendikepem nebo pro studenty s dětmi. Studenti si také mohou vybrat, zdali budou chtít vstoupit do jednoho ze studentských spolků. Jejich členové se stýkají i mimo výuku na akcích studijního i nestudijního charakteru. Je na tobě, jestli si zvolíš vstoupit do IFMSA, Spolku mediků nebo do některého z dalších.

Tak co? Chceš se věnovat medicíně? Otevřete možnosti pro svou kariéru s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity. Sleduj náš newsletter, sociální sítěkalendář akcí. Vyber si některý z našich online, nebo offline kurzů zdarma a pokud tě to bude bavit, vyzkoušej si psaní SOČ!

Přečtěte si také článek 6 důvodů proč by si měl každý student vysoké školy vyzkoušet studium v zahraničí anebo 10 zajímavostí o lidském těle. To nejnovější z Juniorské akademie najdete v Aktualitách.

Za celý tým
Nikča & Káťa