Lingua Anatomica: přípravka na prvák MED MUNI

Připojte se k našemu unikátnímu kurzu latiny Lingua Anatomica: přípravka na prvák MED MUNI, a odhalte tajemství starodávného jazyka, který dodnes ovládá svět medicíny! Tento kurz je vytvořený speciálně tak, aby jeho absolventi získali náskok a zábavnou formou si prošli základní učivo prvního ročníku na Lékařské fakultě MU.

Během deseti nabitých lekcí po 60 minutách vám předáme nezbytné základy latiny, abyste s jistotou obstáli v prvním ročníku a lépe se zorientovali i v ostatních předmětech, které se skrze ni prolínají, zejména v anatomii. Získáte stěžejní znalosti, které vám umožní vstoupit na fakultu s přehledem a sebevědomím.

Náš kurz je veden zkušenou lektorkou, která má bohaté zkušenosti s výukou latiny. Společně se budeme setkávat online. Prostřednictvím platformy Google Classroom budete mít přístup ke všem potřebným materiálům, interaktivním lekcím a domácím úkolům. To vše pohodlně a odkudkoliv!

Ať už jste začátečník nebo již nějaké zkušenosti máte, naše dveře jsou otevřené pro každého, kdo má vášeň pro vědění a odhodlání. Společně budeme objevovat krásu latiny a její nezastupitelnou roli v oblasti medicíny. Po úspěšném absolvování kurzu obdržíte certifikát, který bude svědčit o vašich znalostech latinského jazyka. To sice neslouží k bonifikaci u přijímacího řízení, nicméně se může stát dokladem o vaší motivaci a odhodlání u přijímacího řízení, žádosti o stáž a dalších oficiálních žádostech.

Přihlaste se – prožijete nezapomenutelné dobrodružství v hlubinách latinských kořenů, které vás provede na cestě ke splnění vašich snů na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity.

Těšíme se na vás ve světě Lingua Anatomica!

KOUPIT KURZ

Odpovědi na nejčastější otázky

Medailonek

Mgr. Kateřina Pořízková, Ph.D.

Na Lékařské fakultě MU působí jako vyučující latinské lékařské terminologie. Je nadšeným příznivcem metodologického přístupu korpusové lingvistiky, odvětví jazykovědy, které využívá moderních informačních technologií pro studium jazyka v jeho reálném kontextu. K tomuto účelu již dlouhodobě pracuje na elektronickém korpusu autentických lékařských textů (klinických diagnóz a lékařských zpráv), který je při výuce lékařské terminologie využíván v podobě celé řady interaktivních a zábavných cvičení. S lehkostí předává své nadšení pro latinu svým studentům i kolegům.

Přečtěte si článek o latině s lektorkou kurzu