Studuj, cestuj a poznávej svět! 6 důvodů, proč zahraniční stáž na VŠ stojí za to?

U nás na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity sice už známe jména studentů budoucích prvních ročníků, možná se ale tyhle řádky dostanou k někomu, kdo o své budoucí kariéře teprve přemýšlí. Přečtěte si 6 důvodů proč by si měl každý student vysoké školy vyzkoušet studium v zahraničí.

2. 8. 2023

V Juniorské akademii MED MUNI se staráme o to, abychom byli studentům SŠ nápomocní nejen s informacemi o SOČ u nás, ale také v průběhu celého semestru produkujeme edukační videa a prezenční kurzy s našimi akademiky. Víme, že díky takovému obsahu dokážeme lépe předat naše nadšení dál, a někde dokonce i zažehnout jiskru pro životní poslání.

Kromě krásného kampusu, moderního vybavení a špičkových vědců, Masarykova univerzita také podporuje programy jako je například Erasmus a studijní zahraniční stáže kdekoliv na světě. Ty nabízejí studentům jedinečnou příležitost zapojit se do profesionálního prostředí souvisejícího s jejich studijním oborem. Existuje mnoho prestižních institucí, jako například OIST (Okinawa Institute of Science and Technology), MIT (Massachusettský technický institut) nebo například Univerzita v Cambridge, které poskytují ideální prostředí pro takovou stáž.

Proč by každý student vysoké školy měl chtít vyzkoušet studium v zahraničí?

1. Aplikace teorie v praxi

Během stáže máte jedinečnou možnost vidět, jak se teorie proměňuje v praxi. Můžete vidět, jaké výzvy a příležitosti čekají v reálném světě a jak se naučené znalosti aplikují a řeší skutečné problémy. Studenti lékařských oborů mohou na prestižních lékařských fakultách v zahraničí získat zkušenosti v mezinárodním medicínském prostředí a rozvíjet své klinické dovednosti v různorodých případech pacientů.

2. Rozvoj profesních dovedností

Praxe je nejlepším učitelem. Studijní stáž vám umožní rozvíjet profesní dovednosti, které nejen podpoří váš osobní růst, ale také vás připraví na váš budoucí kariérní postup. Mezinárodní zkušenost vám dává možnost zdokonalit své jazykové dovednosti a pracovat v multikulturním prostředí, což je pro lékaře důležité při práci s pacienty z různých zemí.

3. Budování sítě kontaktů

Během stáže se setkáte s odborníky ve vašem oboru a budete mít možnost získávat užitečné kontakty. Tato síť kontaktů může hrát klíčovou roli při hledání zaměstnání. Zahraniční studium vám umožní navázat kontakty s lékaři a výzkumníky na mezinárodní úrovni, což může otevřít dveře k mezinárodním výzkumným projektům a spolupráci.

4. Sebeobjevování

Studijní stáže vás mohou posunout mimo vaši komfortní zónu. Pomáhají vám lépe poznat sami sebe, vaše zájmy a silné stránky. Můžete objevit nové oblasti, které byste jinak nezkoumali, a posílit své schopnosti adaptace a flexibility. Zažijete zcela nové prostředí a poznáte nové přátelé, mnohdy i na celý život.

5. Zvýšení konkurenceschopnosti na trhu práce

Absolvování studijní stáže na zahraničních institucích je skvělým způsobem, jak vylepšit svůj životopis a zvýšit svou konkurenceschopnost na trhu práce. Praxe je velmi ceněna zaměstnavateli a může vás výrazně posunout k dosažení vašich kariérních cílů.

6. Mezinárodní zkušenost

Studijní stáže v zahraničí vám rozšíří obzory, ať už se na věc díváte z kulturního, nebo jazykového hlediska. Pokud studujete lékařský obor, získáte mezinárodní perspektivu na medicínu a lékařskou praxi, což je cenné pro vaši budoucí profesní kariéru.

Studijní stáže na vysokých školách, jsou cenným doplňkem akademického vzdělání. Poskytují nejen praktické dovednosti a zkušenosti, ale také přinášejí nové příležitosti pro osobní a profesní růst. Nebojte se vyzkoušet něco nového a vyrazte na studijní stáž, která vám může změnit život!

Přečtěte si také článek 8 důvodů, proč jít studovat na Lékařskou fakultu MU anebo 10 zajímavostí o lidském těle. To nejnovější z Juniorské akademie najdete v Aktualitách