Podívej se na Lékařskou fakultu MU

Přemýšlíš o studiu na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity? Zajímá tě univerzitní campus, knihovna a celková atmosféra? Pojď se k nám podívat! V rámci našeho buddies programu se i v letošním roce můžeš přijít podívat do našeho campusu, a to se současnými studenty fakulty. Ty tě provedou, zodpoví veškeré otázky týkající se studia, volby oboru a nebo třeba zkušeností z přijímacího řízení a navrch přidají i svůj vlastní pohled na studium na jedné z nemodernějších lékařských fakult u nás. Pokud se stále rozmýšlíš, podívej se na buddies pro letošní semestr a vyber si svého průvodce. 

Po kliknutí na odkaz níže, budeš přesměrován na stránku bookings. Zde stačí zvolit jméno studenta a vybrat si z nabídky volných časů. Pokud se ti u vybraného studenta v daný den nezobrazuje čas, zvolený student není v tomto čase dostupný. Dále prosíme o vyplnění všech požadovaných údajů, po jejich odeslání se můžeš těšit na soukromou prohlídku Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

Vybrat průvodce

Bez popisku

Emma 

Ahoj, volám sa Emma a aktuálne študujem tretí ročník všeobecného lekárstva. Pred nástupom do prvého semestra som sama netušila, čo očakávať od fakulty a čo bude fakulta očakávať odo mňa. Predprijímačkové stresy mám ešte pomerne čerstvo v pamäti, rada ti ukážem, ako to u nás chodí - tiež som neverila, že život na lekárskej fakulte existuje aj mimo skrípt :)

Bez popisku

Adriana 

Jsem studentkou 5. ročníku VL a členkou IFMSA CZ Brno, kde jsem se účastnila mnoha projektů. Zajímám se i o vědu a získala jsem 2 stáže na ICRC. Baví mě setkávat se s
mladšími studenty a pomáhat jim :) Byla jsem i na dnech otevřených dveří a Live Chat Days a moc se mi to líbilo!

Bez popisku

Tomáš 

Ahoj, jsem Tomáš a na medicíně se zatím držím čtvrtým rokem. Všichni říkají, že je to náročné studium, kterému člověk musí dát všechno a něco na tom pravdy je. Ale pořád platí,
že bych neměnil. Na střední jsem rozhodně nebyl premiant a šel jsem přes přijímačky. Nutno dodat, že nejsem vyloženě studijní typ. Spousta lidí se bojí, že ve studiu ztratí sami sebe.
Když někdo ale umí hledat, i při studiu je čas na spoustu věcí (když teda zrovna není zkouškové). Já ve svém volném čase vedu místní turistický oddíl, lezu po skalách, chodím po horách a hraju na kytaru. Mimo to ještě pracuji v Nemocnici Milosrdných bratří, kde se aktivně snažím nabírat co nejvíc zkušeností. Od příštího semestru budu dělat studentského
lektora propedeutiky a myslím si, že můžu spoustu věcí opravdu předat. Přestože se člověk může studiu medicíny úplně odevzdat, není to absolutní nutnost, důležité je, aby člověk dělal to, co ho baví a naplňuje v takovém rozsahu, jaký mu vyhovuje. A to je to, co bych chtěl předat. Chci ukázat, že se člověk může ponořit do studia a neztratit v něm ani rozum ani sebe sama.

Bez popisku

Natálie 

Ahoj, mé jméno je Naty.
Už od malička mě zajímalo lidské tělo, a tak jsem na gymnáziu věděla, jakým směrem se vydám. Po projítí kampusu v Bohunicích byla MUNI MED jasnou volbou. Přijímací zkoušky jsem dělala hned 2x - strávila jsem jeden rok na Všeobecném lékařství na naší fakultě a nyní studuji Zubní lékařství, které mě vždy táhlo.
Ve volném čase ráda připravuji kávu pro hosty kavárny nebo trávím čas s rodinou.
Budu se moc těšit na setkání s Tebou!

Bez popisku

Lucie 

Ahoj, mé jméno je Lucie Nováková a jsem studentkou 5. ročníku všeobecného lékařství. Svůj volný čas ráda trávím na horách, v posilovně nebo s kamarády u sklenky vína nebo dobrého piva. Jelikož je v ČR poměrně široký výběr lékařských fakult, mně osobně by před nástupem do prváku pomohlo, kdybych měla možnost si o jednotlivých fakultách udělat bližší obrázek. Proto jsem se stala součástí Buddies programu a ráda vám předám mé postřehy a zkušenosti.

Bez popisku

Martin 

Ahoj, volám sa Martin a som v treťom ročníku všeobecného lekárstva. Vo voľnom čase rád chodím po horách, cestujem, alebo len vysedávam po kaviarňach s kamarátmi. Veľmi rád Ti
pomôžem zoznámiť sa so životom na fakulte, odovzdám pár užitočných rád ako sa pripraviť na prijímačky (ktorými som sám prešiel), alebo len poskytnem mentálny support pred náročným obdobím, ktoré Ťa čaká. Viem, aké dôležité je mať nejakého človeka, ktorý si podobnou cestou prešiel a vie dať dobrú radu alebo len povzbudiť, že cesta pre ktorú si sa rozhodol/a, stojí za to.

Bez popisku

Gabriela 

Ahoj, jmenuji se Gabča a jsem ve třetím ročníku všeobecného lékařství MU. Přijímačky jsem absolvovala, a to hned dvakrát, takže Ti velmi ráda poradím, jak a z čeho se na ně připravit.
Ani první rok pro mě nebyl zrovna procházka růžovým sadem, udělala jsem spousty chyb a tak bych ráda předala dál, jak se těmto chybám vyhnout a prvák zvládnout s nadhledem.
Krom plnění povinností do školy ráda čtu, brouzdám přírodou anebo trávím čas s přáteli či rodinou.

Bez popisku

Jakub 

Ahoj! Jmenuji se Jakub a jsem ve 4. ročníku všeobecného lékařství MU. Zajímá mě onkologie, 2 roky jsem učil prváky anatomii a k tomu od druháku pracuji na intenzivní péči.
Studium v Brně mě fakt baví, kromě toho rád cestuji, sportuji nebo objevuji super podniky v okolí. Rád Ti ukážu, že medicína není jenom o učení – nabízí totiž nespočet mimoškolních aktivit a možností užít si vysokou školu.

Bez popisku

Anna 

Jmenuji se Anička a jsem studentka 1. ročníku LF MUNI. O studiu medicíny jsem snila už od školky, ale přijímačky mi na první pokus nevyšly. Nevzdala jsem to a teď si plním svůj sen. Když se zrovna neučím, tak ráda cvičím, čtu, vařím nebo trávím čas s přáteli.

Bez popisku

Martin 

Ahoj,
mé jméno je Martin Kaleta a jsem studentem 2 ročníku všeobecného lékařství.
Juniorská akademie je pro mě naprosto srdeční záležitostí. Pátým rokem pracuji na anatomickém ústavu na výzkumu krvácivé mrtvice pod vedením pana docenta Joukala - garanta Juniorské akademie. Za výzkum jsem získal Českou hlavičku a Cenu Učené společnosti České republiky za medicínu. To byla Juniorská akademie ještě v plenkách, od té doby jsme udělali obrovský kus práce. Využijte toho naplno! ❤️
Jinak ve volném čase pracuji jako dobrovolník na seminářích anatomie, kde pomáhám s výukou. Mimo výzkum chodím taky na neurochirurgické a ortopedické operace do fakultky. Rád hraji na kytaru, klavír a kontrabas. Mám dva psy, zlaté retrievery. Miluju sporty a přírodu! (I medici mají trošku normální život:) )
Budu se na vás moc těšit!

Bez popisku

Michaela 

Volám sa Michaela Dinková. Mám 21 rokov. Momentálne študujem v prvom ročníku odbor všeobecné lekárstvo. Mám však aj iné skúsenosti so štúdiom na LF MU. Rok som študovala jeden z bakalárskych odborov, konkrétne odbor - nutriční terapie. Vo voľnom čase sa rada venujem aktívnemu pohybu, najmä v podobe rôznych športových aktivít. Rada však trávim čas aj s priateľmi a rodinou.

Bez popisku

Eliška 

Jsem milá, komunikativní a usměvavá. Sama jsem měla ohledně přijetí na lékařskou fakultu a studia na ní spoustu obav a otázek, na které mi odpověděli ti, kteří si již prošli těmito začátky. Ráda bych stejnou pomoc a uklidnění předala dál někomu, kdo ho bude potřebovat :)

Bez popisku

Matyáš 

Ahoj, jmenuji se Matyáš a právě jsem začal svou cestu na LFMU. Ještě přesně nevím, čemu bych se chtěl v budoucnu věnovat, a tak nejspíš budu čekat, který obor mě během studia nejvíce zaujme. Pocházím z úpatí Jeseníků, což trochu napovídá tomu, že mým koníčkem je horská cyklistika a vůbec cyklistika obecně. Jelikož jsem před pár měsíci absolvoval celý maraton přípravy na přijímačky a maturitu zároveň, pamatuji si, že mi přišla vhod každá rada od „zkušenějších“, kteří buď již maturitu čerstvě zvládli, nebo už tou dobou chodili na medicínu, na kterou jsem chtěl taky. Proto bych se teď zase já rád podělil o své poznatky jak k přípravě, tak k prvním měsícům tady na fakultě, dokud tyto věci nevyženu z hlavy anatomií nebo něčím podobným :-).

Bez popisku

Klaudia 

Ahoj, som Klaudia, študentka prvého ročníka všeobecného lekárstva. Na medicínu som chcela ísť už od škôlky a nevedela som si predstaviť žiadnu inú fakultu. Ak aj tvojím snom je medicína, rada ti zodpoviem všetky otázky, ktoré ťa zaujímajú.

Vybrat průvodce

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info