Co se o drogách ve škole nedozvíte aneb když se má za to, že bolest je jed

Bolest je důležitá. Dává nám vědět, že je něco v našem těle v nepořádku. Na druhou stranu chronická bolest způsobená například úrazem, může výrazně snížit kvalitu života. Na tuto problematiku má medicína odpověď. Nejsilnějším známým tlumivým prostředkem, který se používá již tisíce let je opium – respektive morfin. Jeho obrovskou nevýhodou je, že na něm může vznikat silná závislost, které se jen těžko zbavuje. Co se stane, když se někdo rozhodne, že bolest do lidského života vůbec nepatří a podaří se mu přesvědčit odbornou veřejnost, že na opiátech žádná závislost nevzniká?

zdarma po registraci

Mgr. David Galuška

odborný asistent – Ústav patologické fyziologie – Teoretická pracoviště – Lékařská fakulta

Jak to u nás chodí?

S blížícím se termínem konání kurzu obdržíte email s pokyny a link k připojení k MS Teams.

! Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu (spam). Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty.

Máte jakékoliv doplňující dotazy? Napište nám na akademie@med.muni.cz, rádi vám poradíme. 🙂

Registrace do kurzu se uzavře 3. 5. 2024 v 10 hodin.

Načítám...

Sdílení události