Práce z Lékařské fakulty mezi nejlepšími na světě

Naše úspěšná řešitelka SOČ Karolína Jeřábková se umístila na 4. místě v oblasti Biomedical and Health Science v celosvětovém kole SOČ. Karolíně moc gratulujeme a těšíme se, že se brzy stane naší studentkou.

22. 5. 2023

Slavnostní vyhlášení celosvětového kola Středoškolské odborné činnosti se konalo v Texasu a bylo vysíláno živě na YouTube. Přikládáme link se záznamem vyhlášení, kategorie Biomedical and Health Science začíná ve 24. minutě. Karolína se ve své práci věnovala tématu Role choroidálního plexu v průběhu Alzheimerovy choroby, psala pod vedením doktorky Alameh Zamani z Anatomického ústavu Lékařské fakulty MU.

Zajímá vás více informací o výběru tématu a motivaci Karolíny? Na podzim jsme ji o její práci SOČ vyzpovídali v rámci článku, kde se mnoho dozvíte o průběhu psaní práce. Pokud Vás zajímá průběh soutěže a cesta Karolíny na celosvětové kolo SOČ, tak si můžete přečíst nový rozhovor, kde se o všem dozvíte.

Chcete psát SOČ i vy? Mrkněte do sekce o SOČ, kde se dozvíte veškeré informace. Pokud by Vám nějaká informace chyběla, tak nám napište na e-mail akademie@med.muni.cz.