Krásy a nástrahy akutní medicíny

Akutní medicína se v posledním roce dostala do hledáčku zájmu odborné i laické veřejnosti v dosud nebývalém rozsahu. Pojďme společně nahlédnout do oboru anesteziologie, intenzivní medicíny i urgentní medicíny - poznat její krásy a historické okolnosti vzniku nových anesteziologických technik. Představíme vám různé aspekty práce anesteziologa: jak zajistit, aby pacient bezpečně přežil operační výkon i složitost péče o nemocného v kritickém stavu. Zároveň si ukážeme, jak lze v současné době posouvat hranice vědeckého poznání v tomto oboru a propojit práci klinického lékaře s vědeckým bádáním. Nenechte si tuto prezentaci ujít a přihlaste se včas.

S blížícím se termínem konání pošleme přihlášeným účastníkům e-mail s odkazem k připojení na MS Teams. Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu. Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty...

Pokud aplikaci MS Teams nemáte, není nutné si ji stahovat, stačí se připojit v prostředí webového prohlížeče.


Lektor

MUDr. Hana Harazim, Ph.D.

e‑mail:

informace

MUDr. Harazim, Ph.D. se specializuje na anesteziologii a akutní medicínu. Je koordinátorkou tvorby interaktivních výukových algoritmů. Tato bilingvální sada pomůcek tvoří největší databázi virtuálních pacientů s tématy akutní medicíny na světě. Výjimečná je rovněž publikační aktivita doktorky Harazim, její článek v časopise Brain and Behavior byl v roce 2019 oceněn Keszlerovou cenou, kterou každoročně uděluje ČSARIM nejlepší oborové práci publikované v impaktovaném časopise.

Chcete-li vědět více, podívejte se na prezentaci "Když opravdu jde o čas..." připravenou pro Noc vědců 2021, která bude k dispozici od 24. 9. 2021 včetně podcastu, ve kterém dr. Harazim podrobně vysvětluje práci lékařů, konkrétně anesteziologů.

Na kurz se lze registrovat do 16:00 hod 8. 6. 2021. Pro přihlášení po tomto termínu prosím kontaktujte koordinátorku telefonicky.

Přihlášení

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info