Mikroskopie – od zvětšovacího skla po zobrazení atomů v molekulách ZRUŠENO

• 23. května 2023
  • Kamenice 5, Brno-Bohunice, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Člověk se odpradávna snaží zviditelnit předměty tak malé, že na to lidské oko nestačí. Začalo to zvětšovacím sklem, pak přišly světelné a ještě později elektronové mikroskopy a dnes ke „zvětšování“ využíváme velmi širokou škálu různých fyzikálních jevů. V tomto kurzu si vysvětlíme principy různých typů mikroskopů, včetně těch, které umožňují „vidět“ jednotlivé atomy v molekulách. Součástí bude i praktická ukázka možného využití mikroskopu pro kvantifikaci erytrocytů.

prezenční

2 hodiny

zdarma po registraci

Mgr. Daniel Vlk, CSc.

zástupce přednosty ústavu – Biofyzikální ústav

Odborný asistent Biofyzikálního ústavu LF MU, výuka studentů LF MU, oblast výzkumu – analýzy měření, využití termokamer v medicíně.

Jak to u nás chodí?

S blížícím se termínem konání kurzu obdržíte email s pokyny a závazným potvrzením vaší účasti.

! Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu (spam). Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty.

Máte jakékoliv doplňující dotazy? Napište nám na akademie@med.muni.cz, rádi vám poradíme :).

Registrace do kurzu se uzavře 18. 5. 2023 ve 12 hodin.

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.