Nanotechnologie a jejich využití v moderní medicíně

• 11. října 2021
  • Online - MS Teams, Biofyzikální ústav LF MU
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Zajímají vás moderní technologie? Jak se dají využít v moderní medicíně?

Jaké jsou možnosti využití nanotechnologií vám představí lektor Juniorské akademie doc. Mgr. Vladan Bernard, Ph.D. Ve své přednášce se bazálním pohledem věnuje možnostem využití nanotechnologií v péči o lidské zdraví, přináší stručný výčet recentně používaných technologií a nahlédne i do historie tohoto vědního oboru.

Cílem přednášky není vás "trápit" s detailním fyzikálně-chemickým popisem či podrobnými klinickými souvislostmi, ale spíše pomoci utvořit si všeobecnou představu o této dynamicky se rozvíjející části moderní medicíny. V části se také věnuje legislativě, etice a bezpečnostním aspektům spojeným s přítomností nanotechnologií v lidském životním prostoru i samotném organismu.

Na přednášku se lze registrovat do 16:00 hod 10. 10. 2021. Pro přihlášení po tomto termínu prosím kontaktujte koordinátorku telefonicky.

S blížícím se termínem konání pošleme přihlášeným účastníkům e-mail s odkazem k připojení na MS Teams. Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu. Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty...

Pokud aplikaci MS Teams nemáte, není nutné si ji stahovat, stačí se připojit v prostředí webového prohlížeče.

Lektor

doc. Mgr. Vladan Bernard, Ph.D.

přednosta ústavu – Biofyzikální ústav

informace

Doc. Mgr. Vladan Bernard, Ph.D. působí na Biofyzikální ústavu Lékařské fakulty MU. Věnuje se zde výuce studentů LF MU a v oblasti výzkumu pracuje na využití termokamer v klinické medicíně, působení ultrazvuku a nanočástic in vitro.

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.