Pomoooc fyzika! Aneb atomární, subatomární a kvantová fyzika v moderním lékařství

• 25. dubna 2023
  • Kamenice 5, Brno-Bohunice, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Fyzika je hrooozná věc, pryč od ní!

Často vnímáme tento názor u adeptů studia na lékařské fakultě. Jenže… současné lékařství se bez fyzikálních poznatků neobejde. V tomto kurzu se pokusíme nejen ukázat, že na Lékařské fyzice není nic „hrooozného“, ale i to, že se v medicíně využívají dokonce i nejnovější (ob)jevy ze světa atomů, částic ještě menších (subatomárních) a „kvant“ tedy z kvantové fyziky. Objasníme si, co nejjednodušším způsobem, podstatu některých těchto jevů a ukážeme jejich propojení s lékařským výzkumem i běžnými metodami zjišťování (diagnostika) či léčby (terapie) onemocnění. Zároveň si vysvětlíme principy a význam těchto metod pro moderní medicínu.

prezenční

2 hodiny

zdarma po registraci

Mgr. Daniel Vlk, CSc.

zástupce přednosty ústavu – Biofyzikální ústav

Odborný asistent Biofyzikálního ústavu LF MU, výuka studentů LF MU, oblast výzkumu – analýzy měření, využití termokamer v medicíně.

Jak to u nás chodí?

S blížícím se termínem konání kurzu obdržíte email s pokyny a závazným potvrzením vaší účasti.

! Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu (spam). Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty.

Máte jakékoliv doplňující dotazy? Napište nám na akademie@med.muni.cz, rádi vám poradíme :).

Registrace do kurzu se uzavře 19. 4. 2023 ve 12 hodin.

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.