Termografie v medicíně aneb, jak lze měřit teplotu jinak - ZRUŠENO

• 15. května 2023
  • Masarykova univerzita Lékařská fakulta - Kamenice 5
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Omlouváme se, ale kurz byl z důvodu nedostatečně naplněné kapacity zrušen.

Infračervené záření leží na pomyslné ose vlnových délek celého spektra elektromagnetického záření mezi jeho viditelnou a mikrovlnnou částí, tedy mimo oblastí vlnových délek vnímaných lidským zrakem. Zdrojem tohoto záření je i lidské tělo a pomocí termokamer jsme schopni měřit jeho velikost. Součástí workshopu je úvodní přednáška na téma termografie v oblasti klinické medicíny a výzkumu a dále kurz pokračuje praktickými dovednostmi měření teploty za pomocí termokamer. Dozvíte se a vyzkoušíte si jak správné měřit teplotu lidského těla, ale i počítačové zpracování samotných termogramů.

prezenční

2 hodiny

zdarma po registraci

Mgr. Erik Staffa, Ph.D.

Odborný asistent Biofyzikálního ústavu LF MU

Odborný asistent Biofyzikálního ústavu LF MU, výuka studentů LF MU, oblast výzkumu – využití termokamer v klinické medicíně.

doc. Mgr. Vladan Bernard, Ph.D.

přednosta ústavu – Biofyzikální ústav

Doc. Mgr. Vladan Bernard, Ph.D. působí na Biofyzikální ústavu Lékařské fakulty MU. Věnuje se zde výuce studentů LF MU a v oblasti výzkumu pracuje na využití termokamer v klinické medicíně, působení ultrazvuku a nanočástic in vitro.

Jak to u nás chodí?

S blížícím se termínem konání kurzu obdržíte email s pokyny a závazným potvrzením vaší účasti.

! Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu (spam). Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty.

Máte jakékoliv doplňující dotazy? Napište nám na akademie@med.muni.cz, rádi vám poradíme :).

Registrace do kurzu se uzavře 11. 5. 2023 ve 12 hodin.

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.