Základní přístroje pro diagnostiku v medicíně - teoreticky i prakticky

• 18. května 2023
  • Masarykova univerzita Lékařská fakulta - Kamenice 5
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Klinická medicína se v dnešní době neobejde bez diagnostických přístrojů. Na pozadí stanovení téměř každé lékařské diagnózy pacienta stojí digitální zařízení – počítač. Cílem workshopu je seznámení se s běžnými diagnostickými metodami využívaných v lékařství a jejich fyzikálním principem. Workshop bude zaměřena na získání elementárních teoretických i praktických znalostí v oblasti lékařské ultrasonografie, dopplerovských vyšetřovacích metod, termografie, měření krevního tlaku, videoendoskopie a EKG. Ve většině těchto případu budete seznámeni s konkrétním diagnostickým přístrojem a v laboratorních podmínkách si osvojíte ovládání a naměření konkrétních dat.

prezenční

3 hodiny

zdarma po registraci

Mgr. Erik Staffa, Ph.D.

Odborný asistent Biofyzikálního ústavu LF MU

Odborný asistent Biofyzikálního ústavu LF MU, výuka studentů LF MU, oblast výzkumu – využití termokamer v klinické medicíně.

Jak to u nás chodí?

S blížícím se termínem konání kurzu obdržíte email s pokyny a závazným potvrzením vaší účasti.

! Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu (spam). Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty.

Máte jakékoliv doplňující dotazy? Napište nám na akademie@med.muni.cz, rádi vám poradíme :).

Registrace do kurzu se uzavře 15. 5. 2023 ve 12 hodin.

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.