Jaké by to bylo, kdybyste studovali na Lékařské fakultě MU?

Předběhněte dobu a zjistěte to už v listopadu na Dni s medicínou, který pro vás Juniorská akademie připravuje. Přijďte si prohlédnout prostory a zapojte se do výuky. Seznamte se s lékařskými i nelékařskými pracovišti a jejich lektory, užijte si program a soutěžte o drobné ceny.

13. 10. 2021

27. 11. 2021

Den s medicínou

9:00

Zahájení akce

16:00

Zakončení akce

5

Pracovišť

Program

 

Není důležité, co je na povrchu, to důležité je očím skryto. Dokonale propojené systémy a struktury udržují naše tělo v pohybu, vykonávají každou vteřinu milióny procesů, které nás drží při životě: zajišťují okysličení mozku, trávení, funkci srdce nebo aktivaci mluvícího centra. To ale běžně při konverzaci s přáteli a rodinou nevnímáme. Prozkoumejte na Anatomickém ústavu lidské tělo a poznejte lépe sami sebe. Vnímejte své blízké jako soustavu stovek svalů a kostí, miliónů buněk a nic už nebude jako dřív.

 

Je zastavení krvácení tak jednoduché jak se může z televizních obrazovek zdát? A jak správně přistupovat k pacientovi v bezvědomí? Vaši ruku při záchraně života povedou odborníci z oboru Zdravotnického záchranářství.

 

Experimentální kardiologie, neinvazivní kardiologie, buněčná elektrofyziologie nebo buněčná fyziologie. O co jde? A jak přispívají tyto obory v medicínském či biologickém výzkumu? To osvětlí odborníci z Fyziologického ústavu.

 

Nový život je zázrak. Přivést ho na svět je ale také pěkná dřina. V nelehkém úkolu matce pomáhají porodní asistentky, které vás zasvětí do tajů láskyplné komunikace s matkou a nastavení individuální péče respektující specifické potřeby ženy.

 

Co se děje na sále? Zjistěte, jaké to je, být v kůži lékaře s nejmodernější technikou a technologií v simulačním centru SIMU, které velmi věrně přibližuje realitu operace.

Chci přijít.
Co teď?

Přijďte 27. 11. před 9. hodinou na recepci u hlavního vchodu do Kampusu. Vyzvedneme si vás.

Sledujte průběžně náš web, kde již brzy zveřejníme detailní line-up akce.

Máte nějaký dotaz? Nebojte se na nás obrátit na emailu. akademie@med.muni.cz.

Vstup na akci je ZDARMA.

Lepší je to naživo. Přijďte se podívat, semafor svítí bíle!

Načítám mapu…


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info