Jaké by to bylo, kdybyste studovali na Lékařské fakultě MU?

Předběhněte dobu a zjistěte to už v listopadu na Dni s medicínou, který pro vás Juniorská akademie připravuje. Přijďte si prohlédnout prostory a zapojte se do výuky. Seznamte se s lékařskými i nelékařskými pracovišti a jejich lektory, užijte si program a soutěžte o drobné ceny.

13. 10. 2021

27. 11. 2021

Den s medicínou

Zahájení akce

Zakončení akce

Pracovišť

Více o akci Den s medicínou

Program

Není důležité, co je na povrchu, to důležité je očím skryto. Dokonale propojené systémy a struktury udržují naše tělo v pohybu, vykonávají každou vteřinu milióny procesů, které nás drží při životě: zajišťují okysličení mozku, trávení, funkci srdce nebo aktivaci mluvícího centra. To ale běžně při konverzaci s přáteli a rodinou nevnímáme. Prozkoumejte na Anatomickém ústavu lidské tělo a poznejte lépe sami sebe. Vnímejte své blízké jako soustavu stovek svalů a kostí, miliónů buněk a nic už nebude jako dřív.

Je zastavení krvácení tak jednoduché jak se může z televizních obrazovek zdát? A jak správně přistupovat k pacientovi v bezvědomí? Vaši ruku při záchraně života povedou odborníci z oboru Zdravotnického záchranářství.

Experimentální kardiologie, neinvazivní kardiologie, buněčná elektrofyziologie nebo buněčná fyziologie. O co jde? A jak přispívají tyto obory v medicínském či biologickém výzkumu? To osvětlí odborníci z Fyziologického ústavu.

Nový život je zázrak. Přivést ho na svět je ale také pěkná dřina. V nelehkém úkolu matce pomáhají porodní asistentky, které vás zasvětí do tajů láskyplné komunikace s matkou a nastavení individuální péče respektující specifické potřeby ženy.

Co se děje na sále? Zjistěte, jaké to je, být v kůži lékaře s nejmodernější technikou a technologií v simulačním centru SIMU, které velmi věrně přibližuje realitu operace.

Chci přijít.
Co teď?

Přijďte 27. 11. před 9. hodinou na recepci u hlavního vchodu do Kampusu. Vyzvedneme si vás.

Sledujte průběžně náš web, kde již brzy zveřejníme detailní line-up akce.

Máte nějaký dotaz? Nebojte se na nás obrátit na emailu. akademie@med.muni.cz.

Vstup na akci je ZDARMA.

Lepší je to naživo. Přijďte se podívat, semafor svítí bíle!

Načítám mapu…