Zážitky, přátelství i medicína: Příměstský tábor Juniorské akademie je za námi!

Tábor skončil, a i když nás to netěší, jsme šťastní, jestli jsme alespoň u jednoho z táborníků zažehli malou jiskru pro medicínu a vědu. Ať už se jednou vydají na dráhu lékaře, zdravotníka nebo výzkumného pracovníka, věříme, že budou schopni zachraňovat lidské životy a posouvat hranice toho, co dosud jako lidstvo známe.

21. 7. 2023

Tábor se konal od 17. července do 21. července 2023, přímo v prostorách univerzitního kampusu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Naše skupina táborníků složená z dětí druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií zde měla možnost se nejen pobavit, ale také si osvojit nové dovednosti a poznat svět medicíny zblízka. Dobrodružství a překvapivé objevy, 5 společných dní a celkem 6 odborných pracovišť.

Během letního příměstského tábora si táborníci vyzkoušeli pestrou škálu aktivit. V rámci celého týdne navštívili Farmakologický ústav, Anatomický ústav, Fyziologický ústav, Centrum léčivých rostlin na Kraví hoře, Botanickou zahradu Přírodovědecké fakulty MU a aktivní program se Zdravotními záchranáři a první pomocí.

Setkání s profesionálními lékaři a studenty medicíny na jednotlivých stanovištích bylo pro táborníky neocenitelné a inspirativní! Ať už se věnovali zábavným hrám s medicínskou tématikou, nebo sportovněji laděným aktivitám, důležité bylo budování přátelství a kooperace v týmu. Vyzkoušeli si různorodé aktivity a navštívili místa, kam se běžně dostanou pouze studenti MED MUNI a naši táborníci byli skvělí! "Po tomto příměšťáku asi chci studovat na medicíně. Celé mě to namotivovalo na studium a možná budu i doktorka," říká jedna z tábornic ve svém vzkazu pro organizátory příměstského tábora Juniorské akademie MED MUNI.

Na závěr, za celou JA, bychom rádi vyjádřili upřímné poděkování všem účastníkům, rodičům a lektorům za jejich neuvěřitelnou snahu a nadšení během celého týdne! Díky vám byl náš příměstský tábor skutečně nezapomenutelným zážitkem se skvělou atmosférou. Doufáme, že jste si užili stejně jako my, a těšíme se na příště!

Pokud i vy přemýšlíte o studiu na Lékařské fakultě, tak si přečtěte článek, kde uvádíme hned 8 důvodů, proč jít studovat k nám.