Studenti středních škol bojovali o život pacientů s kardiologickými onemocněními

Už počtvrté si mohli žáci středních škol vyzkoušet na vlastní kůži výuku na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Jaké jsou nejčastější onemocnění, nebo jakým způsobem srdce pumpuje krev, se studenti dozvěděli na bezplatné prezenční akci s názvem Den s medicínou na téma Kardiologie. Životně důležitým orgánem se během sobotního programu Juniorské akademie LF MU zevrubně zabývali společně s týmem odborníků v moderním Simulačním centru LF MU.

5. 4. 2023

Na téměř čtyři desítky studentů se zúčastnily Dne s medicínou, jehož tématem byla tentokrát Kardiologie. První dubnová sobota se nesla v duchu léčby kardiologických onemocnění a o své znalosti se podělily kapacity z oboru kardiologie z Interní kardiologické kliniky FN Brno a LF MU i z Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie. O další aktivity související s fungováním oběhového systému na stanovištích se postarali zaměstnanci Anatomického ústavu a Biofyzikálního ústavu z LF MU. Zvídaví studenti nezůstali jen u přednášek, nově nabyté zkušenosti zúročili během praktických zkoušek na jednotlivých stanovištích i pomocí krátkého znalostního testu.

„Odnesla jsem si opravdu spoustu skvělých zážitků. Téma kardiologie mě moc bavilo a také se mi moc líbilo, jak se všechna stanoviště navzájem doplňovala,” říká Tereza, studentka 3. ročníku Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí. Účastníci Dne s medicínou se v budově Simulačního centra LF MU (SIMU) mohli vžít do role skutečných lékařů. Díky tomu prohloubili své znalosti a někteří i mohli zjistit, zda by se tímto směrem chtěli ve své budoucí kariéře ubírat.

Odborný garant Juniorské akademie LF MU a přednosta Anatomického ústavu docent MUDr. Marek Joukal, Ph.D. říká: „Díky dnům s medicínou můžeme dlouhodobě mapovat zájem studentů o jednotlivé obory a získat lepší přehled o tom, co mladou generaci zajímá. Studenti hravou a zajímavou formou lépe proniknou do komplexního oboru. Také si vyzkouší práci lékaře a pokud se nám je podaří zaujmout, bude je to motivovat ke studiu na naší fakultě.”

Cílem Juniorské akademie LF MU je nabízet bezplatné doplňkové vzdělání zvídavým středoškolákům, seznámit je se způsobem vysokoškolské výuky a podnítit jejich zájem o medicínu. Více o našich aktivitách se dozvíte v kalendáři akcí, nebo na našem Facebooku a Instagramu. Proč jít studovat na Lékařskou fakultu MU se dozvíte v našem článku

Více o akci Den s medicínou

Autor fotografií: Radek Miča