2 roky pomáháme, kudy chodíme. Slavíme narozeniny MEDshopu!

Na 21. červen světově připadá například Mezinárodní den jógy, Světový den hudby, obvykle nastává letní slunovrat na severní polokouli, je to také Mezinárodní den trpaslíků či Den hrdosti. A to platí i pro Lékařskou fakultu MU. Neb jde o den, kdy byl oficiálně spuštěn prodej produktů našeho obchodu MEDshop, které byly vytvořeny v chráněných dílnách a družstvech invalidů.

21. 6. 2023

U zrodu života stojí vždy dva, stejně tak tomu bylo u zrodu MEDshopu. Matkami projektu jsou Jana Dvořáková, která se specializuje především na střihy a kvalitu materiálů jednotlivých produktů a její kolegyně Bc. Radka Urbanová, která zajišťuje chod od grafických návrhů až po dodávky, naskladnění a prodej.

Sortiment MEDshopu zahrnuje profesní oblečení, stejně jako oblečení, které využijí studenti i vyučující při teoretické výuce či ve volném čase. Nakupující si odnáší mimo oblíbených mikin, plášťů či halen také doplňky jako je klip s visačkou, tašky či ponožky. Studenti se chodí potěšit za zvládnuté zkoušky, rodiče obdarovávají nově zapsané studenty, aby se už od prvních dnů studia identifikovali s fakultou a také vedoucí pracovišť, aby vybavili své spolupracovníky brandovanými výrobky se značkou fakutly MUNI MED. Na vnitřních nášivkách oděvů si obdarovaní najdou slogan "Pomáhám, kudy chodím", slogan, který vystihuje celou filozofii MEDshopu se zaměřením na udržitelnost a sociální smýšlení. Vyrábíme totiž produkty v našem regionu, a to v družstvech invalidů, sociálních podnicích a v chráněných dílnách.

A ve středu 21. června je to přesně dva roky, co jsme spustili prodej. Za dobu dvou let jsme vytvořili například trička pro každý studijní program s unikátním symbolem každého z nich. Unikátní jsou také malé etikety na oblečení vyjadřující sounáletižost se svou alma mater: "MUNI MED - ALTER EGO".

Vždy nás velmi potěší zpětná vazba i podněty zákazníků, díky kterým přizpůsobujeme nabízený sortiment. Ať už se hodnocení týká samotných návrhů, originality a především kvality výrobků. Naši zákazníci totiž altruisticky vnímají cíle MEDshopu i za cenu vyšších prodejních cen než je obvyklé. "Přišly jsme si dnes pro mikinu, abychom se v ní mohly učit teď ve zkouškovém období v knihovně. Je velmi pohodlná a měkká. Původně jsme chtěly pouze jednu, ale když jsme se při nákupu dozvěděly o filozofii obchodu, koupily jsme si rovnou tři," potvrdily nám v "narozeninový den" dvě studentky z druhého a třetího ročníku všeobecného lékařství.

Přijďte do MEDshopu i vy a "Pomáhejte, kudy chodíte". Třeba i v New Yorku.