Lékařská fakulta zve po roce na Den absolventů, vedle zlatých budou letos součástí i stříbrné promoce

Po loňském Dni absolventů, který poprvé představil koncept propojení akce s výročními promocemi, se ti, jejichž almou mater je brněnská lékařská fakulta, po roce sejdou znovu. Na 21. června je pro ně připraven bohatý program.

27. 4. 2024

Den absolventů není novou akcí – desítky jich do areálu bohunického kampusu zamířily už v roce 2019, při příležitosti stého výročí Masarykovy univerzity. Loňský ročník však představoval pocovidový restart a zároveň začátek nové tradice stavějící na propojení absolventského setkání s výročními promocemi. Ty se týkaly více než padesáti dorazivších, jejichž diplom byl vytištěn přesně před padesáti lety. Letos ke zlatým promocím přibudou také promoce stříbrné, kromě generace absolventů z let sedmdesátých tak výroční diplom z rukou děkana přeberou také ti, kteří promovali těsně před koncem milénia, v roce 1999. Akce je však určena všem absolventům Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

„Chceme propojovat všechny generace našich absolventů. Od těch, kteří už jsou v penzi, přes ty aktivní, až po ty nejčerstvější, kteří jsou teprve na startu své profesní dráhy. Jsem si jistá, že seznámení se, výměna zkušeností a sdílení perspektivy je atraktivní v obou směrech, tedy od těch nejstarších k nejmladším i naopak,“ říká vedoucí Oddělení pro komunikaci a vnější vztahy, inženýrka Marie Krulová. Vědomá snaha o přilákání i mladších ročníků se dle ní už teď projevuje v registracích, v nichž je ve srovnání s loňským rokem zřetelný vyváženější poměr různých věkových skupin. Nechybí ti, kteří promovali už v novém tisíciletí, mezi přihlášenými je však i pár skutečných „veteránů“, kteří fakultu pamatují ještě z dob před srpnovými událostmi roku osmašedesátého.

Kromě výročních promocí všechny čeká program vycházející z loňského ročníku, modifikovaný na základě získané zpětné vazby. „Loni na akci dorazila spousta spolužáků, kteří se třeba desítky let neviděli, takže tam byla nejen spousta emocí, ale i témat k hovoru. Jediné odpoledne by na ně sice tak jako tak nestačilo, ale rozhodli jsme se, že tentokrát dáme více prostoru samotným účastníkům,“ dodává Krulová. Program letošního dne absolventů tak bude sice stále pestrý, ovšem zároveň více flexibilní, s větším prostorem právě pro sdílení vzájemných dojmů a vzpomínek v neformální atmosféře a prostředí kampusové knihovny.

Kdo bude chtít, bude se moct stejně jako loni zúčastnit prohlídek fakultních pracovišť – simulačního centra a anatomického muzea –, v plánu je také krátká přednáška profesora Ladislava Duška, ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky, přibližující vyhlídky českého zdravotnictví do nejbližších let, prezentace studentských spolků či Univerzity třetího věku a ve spolupráci s Archivem Masarykovy univerzity připravená výstava ke 105. výročí, které neslaví jen samotná Masarykova univerzita, ale coby jedna ze zakládajících také lékařská fakulta. Nebude chybět ani hudba, na tu reprodukovanou v průběhu odpoledne naváže živě cimbálová muzika. „Ať už tuto příležitost využijete k setkání se spolužáky, které jste dlouho neviděli, k zavzpomínání na vyučující a kolegy, o nichž jste dlouho neslyšeli, anebo jen k prohlídce moderních prostor fakulty, kde se rodí nové generace lékařů a zdravotníků #GENERACEMEDMUNI, těšíme se na vás,“ vzkazuje Krulová.

Registrovat se můžete přímo ve formuláři níže, nebo přejděte na stránku věnovanou přímo absolventům a zde je registrace také možná.

Registrace na Den absolventů

Načítám...