Medici šli na hokej

V rámci iniciativy HC MUNI, kdy tým zapojuje do organizace každého z domácích utkání letošního ročníku univerzitní ligy jednu z fakult, vyrazili ve středu, 29. listopadu, medici na hokej. Štěstí však hokejovému výběru Masaryčky nepřinesli.

30. 11. 2023

Bez popisku

Hokejisté Masarykovy univerzity hrající pod hlavičkou HC MUNI do letošního ročníku univerzitní hokejové ligy vstoupili s ambicemi na ledě i mimo něj. Pro každé z domácích utkání oslovili jednu z fakult, která se na něm organizačně a propagačně podílí. Na lékařskou fakultu připadl zápas desátého kola proti týmu Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích – Black Dogs Budweis. Studenti z IFMSA si na utkání připravili osvětovou prezentaci projektu CoCo, tedy samovyšetření prsou a varlat, a část ze vstupného byla věnována Spolku mediků na výstavbu památníku dárcům těl do kampaně Daruj (se).

Čestným buly večer zahájil děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, profesor Martin Repko a utkání slibující vzhledem k dřívějším vzájemným soubojům gólové hody mohlo začít. Jihočeši od začátku potvrzovali roli favorita, který má pět svých hokejistů v desítce nejproduktivnějších hráčů soutěže, a zároveň nejpevnější defenzívu, jejich gólové ambice však dlouho krotil brankář HC MUNI Filip Král. Poprvé se tak skóre pohnulo až po nenápadné akci ve třinácté minutě, kdy si hostující Hrůša na modré čáře ze vzduchu stáhl vyhazovaný puk a svůj příklep umístil přesně k tyči.

Ve druhé třetině Budějovičtí přidali další dvě branky a když Medvědi nevyužili v jejím závěru přesilovou hru, šlo se do šaten za jednoznačného stavu. Black Dogs svou početní výhodu naopak zúročili a poté, co v úvodu třetího dějství Matouš Masopust dovršil hattrick, zdálo se být utkání definitivně rozhodnuto. Na gólovou žádost více než dvou stovek fandících reagoval nejproduktivnější hráč HC MUNI Tadeáš Jakubec, k jehož trefě ze 48. minuty přilepil za 29 vteřin přesný zásah ještě Jan Morev, další odpovědi už se však hlasité skandování „Masaryčka! Masaryčka!“ nedočkalo, a to ani při početní výhodě pět na tři, při níž Medvědi svého soupeře dokázali nepříjemně sevřít. Za zmínku tak v posledním dějství stálo už jen vyloučení domácího beka Jana Gonose, který ke dvěma menším trestům přidal ještě osobní trest v podobě vyloučení do konce utkání, když to v soupeřově brankovišti přehnal s agresivitou, jíž padl za oběť jeden z rozhodčích.

Black Dogs Budweis vítězstvím 4:2 upevnili svoji pozici v čele tabulky univerzitní hokejové ligy, naopak Medvědi HC MUNI se dál střelecky, a tedy i výsledkově trápí a zůstávají sedmí, bod za městským rivalem z VUT, který však odehrál jedno utkání navíc. Po výletu do Plzně 6. prosince bude další domácí utkání HC MUNI derby právě proti Cavaliers, a to ve středu, 13. prosince, od 19:30, opět v hokejové hale Sportcentra Lužánky.