MEDshop Lékařské fakulty MU: zvyšujeme sociální smýšlení

LF MU se rozhodla spustit vlastní obchod MEDshop s cílem uspokojit potřeby studentů, akademiků i zaměstnanců na výrobky s logem fakulty. Základním sortimentem je především nabídka kvalitního profesního oblečení, které se uplatní při praktické výuce. Nesmí být ale opomenut i vyšší cíl, při vytváření nabídky – mít sociální aspekt a být při výrobě udržitelný.

21. 6. 2021

Autorky projektu Jana Dvořáková a Bc. Radka Urbanová se studenty LF MU

Autorkami projektu jsou Bc. Radka Urbanová a Jana Dvořáková. „Univerzity v ČR obvykle mají vlastní prodej propagačních předmětů, my jsme chtěli jít ale dále a především studentům nabídnout kvalitní profesní oblečení. Jak je všeobecně známo – příprava studentů lékařských fakult na své budoucí povolání je velmi náročná, a právě možnost koupit si oblečení na praxe přímo na kampusu jim alespoň ulehčí start studia,“ podotýká Bc. Radka Urbanová.

„Také jsme se chtěli odlišit i výběrem dodavatelů. Všechny výrobky v MEDshopu jsme nechali zhotovit u nás v ČR, v našem regionu. A protože jsme lékařská fakulta a máme srdce na pravém místě, našimi dodavateli jsou sociální podniky, chráněné dílny, družstva invalidů. Kdo jiný než lidé z lékařské fakulty by měli být empatičtí a podpořit ty, kteří to potřebují“, dodává Jana Dvořáková.

Poměrně dlouhý proces výběru dodavatelů je dovršen nabídkou základní kolekce profesního i volnočasového oblečení a doplňků. Bílé pláště, zdravotnické haleny a kalhoty jsou vyrobeny z vysokogramážové 100% bavlny splňující přísné normy oděvů pro zdravotníky. Trička a mikiny pro volný čas jsou ušity z velmi příjemného směsového úpletu doplněné originálními potisky. Velký důraz je kladen i na kvalitní vypracování každého kusu oděvu. Sortiment vznikl na základě dialogu se studenty a do budoucna se bude určitě rozšiřovat podle přání a potřeb studentů i akademiků.

Nové oblečení si ihned našlo cestu ke své cílové skupině. „Myslím si, že veľkým plusom je dizajn, ktorý ma oslovil. Není to len nudné biele oblečko, ale už len logo fakulty, poprípade s nejakým nápisom navyše, pridáva dosť vizuálnej atraktívnosti. Napriek tomu ten "minimalistický dizajn" je akurát, nie je to niečo príliš extravagantné a pritom je to o dosť živšie. Teším sa teda ešte na zvyšné veci. Dúfam, že to bude takisto pohodlné a durabilné ako to, čo som už stihol oskúšať,“ chválí Adam Vitko, student 2. ročníku VL.

„Biely plášť alebo halena, biele nohavice, biela obuv. Pri zápise do prváku sa snáď každý z nás videl v tejto uniforme, ideálne ešte so stetoskopom okolo krku. Všetko toto vybavenie ale niečo stojí, navyše nie vždy človek vie, kam sa má obrátiť. A v tomto je fakultný obchod výbornou výpomocou pre študenta. Oblečenie z neho je funkčné, cenovo dostupné a hlavne - ktorá iná medicína sa môže hrdiť fakultným pracovným oblečnením? Navyše - medicína nie je len o bielych plášťoch. Postupne budeme potrebovať aj iné vybavenie, ktoré nie je vždy lacné. A práve toto je moje druhé očakávanie od fakultného obchodu," přidává Ján Michlík, rovněž student 2. ročníku VL.

Každý výrobek je ozdoben i hravými detaily, například v podobě malé etikety vyjadřující sounáležitost se svojí Alma mater: MUNI MED - ALTER EGO.
Nákupem v MEDshopu se můžete hrdě přihlásit k heslu: "Pomáhám, kudy chodím".

Děkan LF MU prof. Martin Repko byl informován od vzniku myšlenky MEDshopu přes průběh, přípravy i realizaci a dodává: „Nový vizuální styl univerzity a potažmo fakulty nám dává možnost se plně s fakultou identifikovat. Mám maximální radost z toho, že oblečení je vkusné, mají o něho naši studenti zájem, a především nese při své výrobě rovinu sociální. Věřím, že krom skvělého vzdělání budeme tímto našim studentkám i studentům předávat pocit hrdosti na naši lékařskou fakultu.“

Jak je možné zboží zakoupit?

V případě zájmu o pořízení zboží prosím kontaktujte Janu Dvořákovou, nebo Bc. Radku Urbanovou, případně na e-mailu medshop@med.muni.cz. Brzy spustíme i webové stránky s nabídkou celého sortimentu i bližší informace k MEDshopu.

Ukázka ze sortimentu MEDshopu

Tisková zpráva ke stažení