Podzimní houby na Kraví hoře zaujaly rodiny i školní kolektivy

Zkraje letošního podzimu si návštěvníci Centra léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity mohli ve dnech 1. až 3. října prohlédnout téměř sto šedesát druhů podzimních hub ​včetně údajů o jejich jedlosti. Součástí výstavy byla také přehlídka dýňovitých plodin.

5. 10. 2019

Holubinky, pavučince, bedly, hřiby, pýchavky, muchomůrky, lesklokorky a další živé plodnice hub v podzimním aranžmá: téměř sto šedesát druhů podzimních hub včetně údajů o jejich jedlosti mohli od 1. do 3. října zhlédnout návštěvníci Centra léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

Zatímco v horké úterý a deštivou středu byla výstava cílem vycházek rodin a jednotlivců všeho věku, ve čtvrtek převažovaly školní kolektivy.

O exponáty hub se postaral Mykologický klub Brno spolu s Moravským zemským muzeem. Přehlídku dýňovitých plodin zajistilo Centrum léčivých rostlin LF MU a o skřítky keramický kroužek Střediska volného času Lužánky.