Prezident Petr Pavel předával profesorské dekrety, tři patří novým profesorům z naší fakulty

Jmenovací dekrety novým profesorkám a profesorům dnes ve Velké aule pražského Karolina osobně předal prezident Petr Pavel. Na návrh vědeckých a uměleckých rad vysokých škol jich jmenoval celkem 93, z toho dvě profesorky a šest profesorů na základě návrhu Vědecké rady MU.

22. 6. 2023

„Udělení profesorského titulu je oceněním schopností těch, kteří se na cestě vědy a vysokoškolského vzdělání dostali nejdál. Věřím, že každý z vás bude příspěvkem k tomu, aby byly české vysoké školy místem příležitostí, kde mohou mladí a talentovaní lidé rozvíjet své schopnosti,“ řekl ve svém úvodním vystoupení Petr Pavel na slavnostním aktu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Řízení ke jmenování profesorem může probíhat na vysoké škole, která má akreditovaný doktorský studijní program, v jehož rámci se na ní vyučuje obor jmenování nebo alespoň jeho podstatná část. Zároveň je nutné, aby vysoká škola nebo její součást disponovala platnou akreditací pro konání řízení ke jmenování profesorem. Z nových profesorek a profesorů, kteří úspěšně prošli řízením ke jmenování na půdě Masarykovy univerzity, působí pětice přímo na MU. Další tři nové profesory MU jmenoval prezident na základě návrhu Vědecké rady Univerzity Karlovy. Masarykova univerzita má tak osm nových profesorů, tři z nich jsou z řad Lékařské fakulty MU.

Nově jmenovaní profesoři z LF MU:

• prof. MUDr. Petr KALA, Ph.D., pro obor: Vnitřní lékařství. Působí na Interní kardiologické klinice LF MU a FN Brno.
  • prof. MUDr. Břetislav LIPOVÝ, Ph.D., pro obor: Chirurgie. Působí na Klinice popálenin a plastické chirurgie LF MU a FN Brno.
  • prof. MUDr. Pavel ŠTOURAČ, Ph.D.,pro obor: Neurologie, Působí na Neurologické klinice LF MU a FN Brno

Blahopřejeme všem profesorkám a profesorům. Celý seznam je k dispozici na webu MŠMT.