První a jediný akreditovaný kurz v ČR

V Simulačním centru Lékařské fakulty Masarykovy univerzity proběhl první a jediný akreditovaný kurz v České republice Řešení krizových situací v intenzivní medicíně.

3. 11. 2023

Kurz, který je třeba v splnit v rámci nástavbového studia oboru Intenzivní medicíny, ale i kurz pro všechny z oboru AIM, kteří mají zájem zdokonalit se, jak název kurzu sám napovídá, v řešení krizových situací.

Jeho cílem je pomocí simulací s vysokou mírou věrnosti rozvíjet komunikační schopnosti, řízení lidských zdrojů v krizových situacích a odbornou expertízu lékařů zařazených do postgraduálního vzdělávání.

Po představení Simulačního centra a lektorského týmu, byli účastníci obeznámeni s prostředím jednotky intenzivní péče, dostupného vybavení a samotných simulátorů, které je pro orientaci v simulační medicíně naprosto nezbytné.

Osvěžení v průběhu náročného programu přinášely praktické hands-on workshopy, zaměřené na problematiku obtížného zajištění dýchacích cest, na pokročilé nastavení ventilátoru u pacientů s těžkou oxygenační a ventilační poruchou a na užití ultrazvuku u lůžka pacienta.

Další běh kurzu je naplánován na 12.02.2024.