Rozvoj internacionalizace LF MU také prostřednictvím edukačních kurzů v zahraničí

Ve dnech 12. - 13. 9. 2019 byl na Medical University of Silesia uspořádán mezinárodní kurz zaměřený na léčbu zlomenin páteře pod vedením doc. MUDr. Martina Repka, Ph.D.

13. 9. 2019

Na pozvání Medical University of Silesia v Katowicích, která je největší lékařskou školou v Polsku, a švýcarské edukační společnosti AO Spine vedl ve dnech 12. - 13. 9. proděkan pro anglické studium a internacionalizaci LF MU doc. MUDr. Martin Repko, Ph.D. mezinárodní kurz zaměřený na léčbu zlomenin páteře.

V průběhu dvoudenního edukačního kurzu bylo 27 odborníků z 5 zemí školeno v problematice moderních operačních technik úrazů páteře. Na základě znalostí získaných během teoretické části si mohli účastníci osvojit praktické zkušenosti na kadaverózních modelech anatomického ústavu katowické univerzity.

Pořádání obdobných kurzů proděkan Repko, ve spolupráci s Anatomických ústavem LF MU vedeným přednostou MUDr. Markem Joukalem, Ph.D., rozvíjí v rámci internacionalizace LF MU a rozvoje specializačního vzdělávání i na naší lékařské fakultě. Po úspěšném kurzu v Katowicích projevili švýcarští organizátoři kurzu uspořádat obdobný kurz na půdě naší LF v dubnu příštího roku.