Třídenní maraton přijímacích zkoušek na magisterské programy LF MU

Od pátku 12. do neděle 14. června 2020 probíhaly přijímací zkoušky pro uchazeče o studium na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity (LF MU), a to na magisterské studijní programy Všeobecné lékařství, Zubní lékařství a Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví - Embryolog.

15. 6. 2020

Vzhledem k obrovskému počtu přihlášených uchazečů o studium i nutnosti větších vzdáleností mezi uchazeči o studium kvůli nařízení týkající se zamezení šíření koronaviru probíhaly zkoušky nejen na půdě lékařské fakulty v Univerzitním kampusu Bohunice, ale na téměř všech fakultách Masarykovy univerzity ve volných aulách a posluchárnách.

Letos se ke studiu na LF MU přihlásilo 7 642 uchazečů na pomaturitní studia dlouhých magisterských a bakalářských studijních programů. Přijímacích zkoušek se na magisterské prezenční programy zúčastnilo 80 % z pozvaných uchazečů. Někteří uchazeči byli již přijati bez přijímacích zkoušek a na základě bonifikací. Zápisy těchto uchazečů se konaly ve čtvrtek 11. června.

Uchazečům o studium, kteří absolvovali přijímací zkoušky během pátku 12. června a uplynulého víkendu, budou rozeslány výsledky bezprostředně po zasedání hodnotící komise, která zasedá 16. června. Zápisy přijatých studentů na základě přijímacích zkoušek proběhnou v Univerzitním kampusu Bohunice v termínu 7. a 8. července, a to pro studenty jak magisterských, tak programů bakalářských, na které se budou konat přijímací zkoušky ve čtvrtek 18. června.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info