Úspěch studentky Zubního lékařství v 15. ročníku Jules Allemand Trophy

27. 5. 2019

Soutěž Jules Allemand Trophy má dlouhou tradici, studenti soutěží v praktických dovednostech – napodobují zubní tkáně kompozitní rekonstrukcí s použitím materiálu Enamel HRI. Záštitu nad soutěží oficiálně převzala v roce 2012 univerzita Chieti (Itálie). Sponzorem je výrobce kompozitního materiálu Enamel firma Micerium.

Soutěž probíhá podle přesných pravidel a účastní se jí 36 převážně evropských zemí. Má tři kola univerzitní, národní a mezinárodní, z dané fakulty postupuje jeden student. Vítěz získává 4měsíční stáž na Klinice zubního lékařství v Chieti.

LF MU se soutěže účastní od počátku, tj. 15 let, stále pod vedením doc. MUDr. L. Roubalíkové, Ph.D. V nově akreditovaném studijním programu je již tato práce zařazena mezi volitelné předměty. LF MU má celkem 5 vítězů za dobu konání této soutěže. Letos se národní kolo konalo 4. 5. 2019 v Praze a jeho vítězkou se stala Anna Kudláčková, studentka LF MU, 4. ročník obor Zubní lékařství. Studentka postupuje do mezinárodního kola soutěže v Chieti, která by měla být završena ve dnech 1.–3. 6. 2019.

Gratulujeme k velkému úspěchu a přejeme hodně štěstí v mezinárodním kole!