Výstava ke 100. výročí založení LF MU byla zahájena

Výstavou, která přibližuje podobu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v době jejího vzniku a zachycuje její historický vývoj až do současnosti, si LF MU jako jedna z prvních fakult univerzity připomíná výročí 100 let od jejího založení.

24. 10. 2019

Výstavou, která přibližuje podobu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v době jejího vzniku a zachycuje její historický vývoj až do současnosti, si LF MU jako jedna z prvních fakult univerzity připomíná výročí 100 let od svého založení.

Vernisáž výstavy zahájil ve středu 23. října 2019 rektor univerzity Martin Bareš, pod jehož záštitou se výstava koná. Úvodní slovo rovněž pronesli nově zvolený děkan lékařské fakulty Martin Repko a za tvůrce výstavy profesor Lukáš Fasora, proděkan pro výzkum a rozvoj Filozofocké fakulty. Akci moderovala proděkanka Andrea Pokorná.

Cílem výstavy je přiblížit stoletou historii výuky medicíny a medicínského bádání v Brně pod hlavičkou Masarykovy univerzity. Jde o soubor informačních panelů orientovaných na potřebu vzniku fakulty a její organizaci, představuje její významné osobnosti, popisuje studium i výzkum na fakultě. Panely jsou doplněny nejen historickými předměty z dějin lékařské praxe, ale i blízkou budoucností – právě budovaným Simulačním pracovištěm LF MU. Expozice je umístěna ve 2. nadzemním podlaží jižního koridoru Univerzitního kampusu Bohunice a potrvá do jara 2020.