Výstava léčivých rostlin v Centru léčivých rostlin LF MU

V botanické zahradě Lékařské fakulty Masarykovy univerzity můžete navštívit už 59. ročník výstavy léčivých rostlin včetně doprovodné výstavy "Obiloviny známé i neznámé". Výstava se koná od 17. 6. do 4. 7. od 9 do 18 hodin.

2. 6. 2021

Bez popisku

Na ploše téměř 1 ha si můžete prohlédnout bezmála 900 druhů a odrůd léčivých, aromatických, kořeninových, tonizujících a toxických rostlin, domácích i cizokrajných. Jedná se o největší živou sbírku léčivých rostlin v České republice. Celosvětově unikátní je rozsáhlá sbírka rostlin z čeledi makovitých. Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodnou výstavu „Obiloviny známé i neznámé“, kde se z názorných ukázek i obrazové dokumentace mohou poučit o méně známých aspektech běžně pěstovaných obilovin i o obilovinách u nás netradičních. Letošním zpestřením bude i ochutnávka bylinkových infuzí.

Botanická zahrada udržuje genofond léčivých rostlin, pěstuje rostlinný materiál pro výuku mediků i výzkumné práce vědců. Je atraktivním prostředím pro praktické vyučování studentů všech stupňů škol i poučení veřejnosti.
Mimo termín výstavy můžete zahradu navštívit od května do září ve všední dny od 8 do 15 hodin s výjimkou středy, kdy je prodloužena návštěvní doba až do 18 hodin.

Vstupné je dobrovolné.

Více informací o výstavě a Centru léčivých rostlin najdete na webových stránkách či Facebooku zahrady. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info