Světový den imunologie v Brně

  • 27. dubna 2022
    14:00 – 17:30
  • Veterinární univerzita Brno, biologická posluchárna, budova č. 31. Hudcova 296/70, Brno

Na 29. dubna připadá Světový den imunologie. Poprvé ho vyhlásila Evropská federace imunologických společností v roce 2005. Imunologie je vědní obor, který se zabývá funkcí imunitního systému jako jednoho z nejdůležitějších mechanismů, který se podílí na udržení rovnováhy v těle. Z medicínského pohledu stojí imunologie za rozvojem znalostí o imunitně zprostředkovaných nemocech – alergiích, autoimunitách, nádorech - jejich diagnostice a terapii. Důležitou součástí imunologie je také pochopení role imunitních mechanismů v obraně proti různým typům patogenů. Na těchto znalostech je postavená moderní vakcinologie.

Ke světovému dni imunologie se hlásí i Česká imunologická společnost. Brněnský den imunologie proběhne 27. dubna od 14. hodiny v biologické posluchárně Veterinární univerzity Brno. Aktivity v oblasti imunologie na Výzkumném ústavu veterinárního lékařství, v.v.i. bude prezentovat dr. Ján Matiašovic, vedoucí oddělení infekčních nemocí a preventivní medicíny. Jeho přednáška bude zaměřená na vývoj inaktivované vakcíny proti salmonelovým infekcím prasat.

Na akci jsou srdečně vítáni všichni studenti, kteří uvažují o budoucím Ph.D. studiu v oboru imunologie. Budou zde prezentována jednotlivá imunologická výzkumná pracoviště působící v Brně. 

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info