26. Reprezentační ples Lékařské fakulty a Spolku mediků

Reprezentační ples Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Spolku mediků LF MU je každoroční akcí pro studenty, absolventy a zaměstnance fakulty, pořadaný Spolkem mediků tradičně v Zonner Bobyhall. Letos, na výročí oslav 105 let založení Lékařské fakulty Masarykovy univerzity i Spolku mediků, se konal již 26. ročník a dozajista se zařadil mezi nezapomenutelné večery.

5. 4. 2024 David Neuman

Bez popisku

Reprezentační ples Lékařské fakulty MU a Spolku mediků je každoroční akcí pro studenty, absolventy a zaměstnance LF, pořadaný Spolkem mediků tradičně v Zonner Bobyhall. Letos, na výročí oslav 105 let založení Lékařské fakulty Masarykovy univerzity i Spolku mediků, se konal již 26. ročník a dozajista se zařadil mezi nezapomenutelné večery.

Ples byl zahájen autorskou písní moderátora Miloše Fialy, následovala vřelá úvodní slova děkana Martina Repka i rektora Martina Bareše a nakonec i proslovy dosluhující prezidentky Alžběty Novotné a nastupujícího prezidenta spolku Davida Neumana. 

Návštěvnící si mohli v průběhu večera vybrat z vícero místností a hudebních stylů dle aktuálních preferencí. Na hlavním podiu účinkovala kapela Eremy, která hrála plesové klasiky i netradiční kousky, rychlé tance i ploužáky, české i zahraniční hity. Kdyby měl někdo přece jen chuť na jiný hudební styl, mohl využít swingovou kapelu SwingShower, která účnkovala celý večer v Cafe de Paris a od 22:30 si pro hosty pozvali 2 lektory swingu k naučení základních tanečních kroků. A pokud by měl někdo zájem zahájit afterparty dříve, mohl k tomu využít La Grottu společně se skvělými brněnksými DJs. 

Kromě kapely se ovšem na hlavní stage dělo spoustu věcí! Nechybělo předtančení Spolku mediků na valčíkovou hudbu, neotřelý výstup Burlesque Brno či pěvěcko-taneční vystoupení Firstsmile na Disney tématiku. S větší dávkou adrenalinu následně přišel Radek Horák, několikanásobný mistr v Krasojízdě na kole s kousky, o kterých se nám ani nezdálo. 

Došlo i k vyhlášení každoročně ceny "Akademik roku", ve které studetni hlasují pro nejlepší vyučující Lékařské fakulty, vyhlášeni jsou vždy 2 akademici za preklinickou část výuky a 2 za klinickou. Letos byli oceni prof. RNDr. Ondřej Slabý, Ph.D. a Mgr. Kateřina Pořízková, Ph.D. za prekliniku a doc. PhDr. Miroslav Světlák, Ph.D. a doc. MUDr. Lenka Roubalíková, Ph.D za kliniku. 

O půlnoci se na pódiu předávaly hlavní ceny tomboly a nechybělo ani pasování studentů 1. ročníku aktuálními šesťáky ani soutěž o výběr zkoušejícího z anatomie. 

Celkově se letošní ročník velmi povedl, večerem panovala příjemná přátelská atmosféra a my se moc těšíme na další 27. ročník plesu.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info