Campus Day – ohlédnutí se za druhým ročníkem

Druhý ročník Campus Day se v Univerzitním kampusu Bohunice uskutečnil ve čtvrtek 16. 5. 2019. Akce napomáhá rozvíjet vzájemné vztahy mezi studenty a zaměstnanci nejen v rámci vlastních pracovišť, ale i mezi jednotlivými pracovišti a fakultami. Akce se zúčastnilo přes 530 studentů a zaměstnanců.

4. 7. 2019

V univerzitním kampusu Masarykovy univerzity v Bohunicích byla založena tradice setkávání se napříč pracovištěmi kampusu teprve vloni. Letos se akce ve čtvrtek 16. 5. 2019 zúčastnilo přes 530 studentů a zaměstnanců tří fakult (Lékařské, Přírodovědecké a Fakulty sportovních studií), CEITEC, Správy univerzitního kampusu Bohunice i Knihovny UKB, které v kampusu sídlí.

Ráno po zaregistrování účastníků badmintonových a florbalových turnajů byly tyto turnaje zahájeny a návštěvníci během celého dne mohli navštěvovat různé aktivity jako např. pingpong či pétangue. V rámci pochodu Poznej kampus bylo umožněno návštěvníkům nahlédnout na jednotlivá pracoviště v kampusu, kam se při běžném provozu nedostanou. Program letošního ročníku byl obohacen o módní přehlídku, kde studenti a zaměstnanci předvedli netradiční módní kreace prezentující jejich pracovní pozice, v historickém i nadčasovém pojetí, bylo tak možno vidět např. modely zdravotní sestry novorozeneckého oddělení, ichthyoparazitolog polárních oblastí, módní vývoj v knihovnictví za poslední století, sportovní úbory či slušivý oděv roztleskávačky.

Odpoledne byl slavnostně děkany fakult pokřtěn pingpongový stůl, u něhož si první hru zahráli samotní děkani. Stůl bude sloužit pro zpříjemnění volných chvil studentům a zaměstnancům kampusu. Večerem provázely dvě hudební kapely — ženská rocková kapela Poison candy a bigbeatová kapela Tyršova společnost. V příštím roce se budeme znovu těšit na studenty a zaměstnance a budeme věřit i v teplejší počasí.

Autor fotografií: Martin Kopáček