Kampaň ENDO MARCH 2022 zvyšuje povědomí o endometrióze

Jedna z deseti žen v produktivním věku trpí endometriózou. Celosvětově se týká přibližně 6,5 milionů žen. Zúčastněte se osvětové kampaně ENDO MARCH 2022, která probíhá v Brně také pod záštitou Lékařské fakulty MU.

15. 3. 2022

Během března, tedy měsíce vyhlášeného jako měsíc osvěty k endiometrióze, se v Praze a v Brně konají přednášky, workshopy a panelové diskuze s odborníky i samotnými pacientkami. Zúčastněte se akce spojené s osvětou k tomuto onemocnění.

Celý program v Brně je k dispozici na následujícím odkazu, odkud je možné se zdarma na ENDO MARCH 2022 registrovat.

• Ve čtvrtek 17. 3. 2022 program zahájí od 13 hodin v Univerzitním kině Scala promítání dokumentárního filmu MyEndo a od 14 hodin proběhne panelová diskuze i za účasti např. doc. MUDr. Víta Weinberera, Ph.D. přednosty Gynekologicko-porodnické kliniky LF MU a FN Brno a dalších odborníků z oboru. Od 17 hodin se uskuteční After party s networkingem a doprovodným programem.
  • V pátek 18. 3. 2022 se na půdě Lékařské fakulty MU v Univerzitním kampusu Bohunice budou od 9 do 12 hodin konat přednášky na téma endometriózy.

ENDO MARCH 2022 Brno

Celosvětová osvětová kampaň k endometrióze ENDO MARCH 2022 probíhá během března po celé ČR ve spolupráci s partnerskými nemocnicemi, pod záštitou partnerských měst a ve městě Brně pod záštitou primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové, hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha a děkana Lékařské fakulty Masarykova univerzity prof. MUDr. Martina Repka, Ph.D. Lékařská fakulta MU je spolupořadatelem této akce.

Endo March je mezinárodní happening, který odstartoval v roce 2014 ve Washingtonu D.C. ve spolupráci zdejší lékařské odborné společnosti se školami a pacientkami s endometriózou. Cílem pochodů po celém světě je poukázat na nemoc, která není vidět, je často bagatelizována a soustředí se též na potřebu změnu úhradového systému a zpřístupnění kvalitní péče všem ženám s tímto onemocněním. V ČR první pacientskou organizaci zaměřenou na endometriózu ENDO Talks, z.s. založila v roce 2021 Misha Lebeda na základě vlastní zkušenosti.