Kurz "Moderní metody světelné mikroskopie a analýzy obraz" poprvé na LF MU

Díky podpoře projektu NPO MUNI 3.2.1, jsme mohli uspořádat první kurz na téma mikroskopie a analýzy obrazu.

28. 3. 2024 Eliška Mičánková

Kurzu CŽV Moderní metody světelné mikroskopie a analýzy obrazu se zúčastnilo celkem 17 účastníků z různých univerzit (VUT, CUNI, MUNI) i vědeckých institucí (AV ČR, CEITEC) i středních škol.

Někteří účastníci kurzu byli momentálně nezaměstnaní, kurz využili k rozšíření rozhledu v oblasti mikroskopie.

Přednášejícími byla trojice odborníků ve složení RNDr. Jan Balvan, Ph.D., doc. MUDr. Jaromír Gumulec, Ph.D., Ing. Tomáš Vičar, Ph.D..

V teoretické části kurzu jednotlivé přednášky následovala bohatá diskuze dokládající zájem účastníků o prezentovaná témata. Největší pozornost vzbudila přednáška Tomáše Vičara zaměřená na metody zpracování obrazu. Někteří účastníci projevili zájem o spolupráci.

V praktické části kurzu byla provedena demonstrace mikroskopického vybavení Ústavu patologické fyziologie LF MU, ukázka přípravy a barvení vzorků, i pokročilé fluidní systémy pro analýzu biomechanických vlastností buněk.

Celkově kurz hodnotíme jako velmi úspěšný a těšíme se na další termín.