Lékařská fakulta přivítá svého prvního postdoka díky programu Marie Skłodowska-Curie Actions: Postdoctoral Fellowships

Tým Milana Brázdila na I. neurologické klinice LF MU a FNUSA si vybral pro svůj postdoktorský pobyt Dorian Goueytes. Dorian je součástí týmu Nathana Faivra v Laboratoři psychologie a neurokognice na francouzské Université Grenoble-Alpes.

13. 4. 2023

Tým Milana Brázdila na I. Neurologické klinice LF a FNUSA si vybral pro svůj postdoktorský pobyt Dorian Goueytes. Dorian je součástí týmu Nathana Faivra v Laboratoři psychologie a neurokognice na francouzské Université Grenoble-Alpes. Nathan Faivre je držitelem prestižního grantu ERC, jehož cílem je zdokumentovat podíl senzomotorických signálů na metakognici a vyvinout nové nápravné postupy.

Dorian Goueytes se bude během svého dvouletého pobytu na Masarykově univerzitě věnovat práci na projektu MetaChange, který kombinuje rozsáhlé online psychofyzické experimenty, invazivní elektrofyziologické záznamy u pacientů s epilepsií a výpočetní modelování, s cílem získat komplexní obraz o vlivu postrozhodovacích informací na kognitivní a metakognitivní složky rozhodování.

Program MSCA Postdoctoral Fellowships umožňuje po dobu dvou let financování mzdových a životních nákladů a nákladů na zvyšování kvalifikace pro postdoky do 8 let od získání titulu PhD. Podmínkou je, že kandidát během posledních 3 let nestrávil v ČR více než 12 měsíců.

Máte také zájem o rozšíření Vašeho týmu o postdoka? Obraťte se na Mgr. Dagmar Václavíkovou.