Martin Bareš byl jmenován rektorem Masarykovy univerzity

Nově jmenovaný rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš se stává již 34. rektorem MUNI. Do funkce nastoupí 1. září.

11. 7. 2019

Prezident Miloš Zeman dne 11. 7. 2019 na Pražském hradě jmenoval rektorem Masarykovy univerzity prof. Martina Bareše, dosavadního děkana Lékařské fakulty MU. Vedení univerzity se rektor Bareš ujme 1. září, jeho mandát skončí v srpnu 2023. Martin Bareš se okamžikem jmenování stal již 34. rektorem Masarykovy univerzity. Ve funkci vystřídá Mikuláše Beka, kterému 31. srpna skončí druhé funkční období.

Hlavní prioritou nového rektora je posun univerzity k vyšší kvalitě v oblasti vědy a vzdělávání. Chce usilovat o to, aby Masarykova univerzita do roku 2030 předstihla Univerzitu Karlovu a stala se nejlepší českou univerzitou. Zaměřit se Martin Bareš chce i na posílení role Masarykovy univerzity ve společnosti. „Jako vysoká škola musíme více vnímat společenské potřeby a vyjadřovat se k důležitým společenským otázkám a problémům. Jsme apolitická instituce, ale vůči společnosti máme odpovědnost, a navíc i potřebnou expertízu," konstatoval nový rektor.

Martin Bareš dne 11. července zároveň rezignoval na post děkana Lékařské fakulty MU, a to s účinností od 1. září. Na nejbližším zasedání Akademického senátu LF MU bude vyhlášena volba nového děkana. Do doby zvolení a jmenování nového děkana fakultu povede současný proděkan Martin Repko.

Více k tématu se lze dočíst zde.