Nominujte řečníka do seminářů MUNI Life Sciences

Inspiruje Vás někdo ve Vašem oboru? Víte o někom, kdo dokáže zaujmout publikum a zároveň je profesionál ve svém oboru? Nominujte je jako řečníky do prestižního cyklu seminářů.

3. 3. 2022

Pro cyklus seminářů MUNI Life Sciences hledáme přednášející na období podzim 2022/jaro 2023 a rádi bychom Vás vyzvali, abyste nominovali někoho, kdo by tuto sérii seminářů v oblasti tzv. "Life Sciences" mohl svým výstupem doplnit. Life Sciences Seminar Series je prestižní cyklus seminářů Masarykovy univerzity z propojených a vzájemně se doplňujících oborů, souhrnně nazývaných "Life Sciences". Cyklus seminářů je zaměřen především na aktuálně se rozvíjející obory, které kombinují moderní metody biofyziky, počítačového modelování, zobrazování, biochemie a molekulární biologie s "klasičtějšími" disciplínami, jako jsou mikrobiologie, buněčná biologie, fyziologie, genetika, toxikologie, vývojová a evoluční biologie a medicína.

Nejen že by Vámi nominovaný řečník mohl být skvělým doplňkem seminárního cyklu a pomoci vzdělávat mnoho začínajících vědců a odborníků, ale věříme také, že pozváním vědců na seminář můžete pomoci navázat novou spolupráci nebo přinést nové nápady pro Vaše projekty. V současné době nám chybí nominace především z oblasti medicíny, ekologie/evoluční biologie a experimentální biologie rostlin, které jsou pro studenty velmi atraktivní, proto neváhejte a nominujte! Rádi bychom Vás také vyzvali, abyste nominovali vědkyně, které nejsou v našem programu tolik zastoupeny.

Kdo může být vhodným kandidátem do cyklu seminářů MUNI Life Sciences? Může to být někdo, kdo je:

• vedoucí pracovník ve svém oboru
  • někdo, kdo vás inspiroval svou přednáškou na mezinárodní konferenci
  • člověk, který mění zažité postupy kombinací různých přístupů
  • vědec, který nedávno publikoval průlomové výsledky ve Vašem oboru
  • průkopník vašeho oboru
  • někdo, s kým jste se vždycky chtěli setkat, ale styděli jste se zeptat
  • respektovaný kolega, s nímž uvažujete o spolupráci

Plně pokryjeme ubytování na 2 noci a cestovní náklady včetně stravování pro vybrané řečníky. Semináře se konají v Brně. Nominace je možné zasílat do 15. března 2022 na adresu: noskova@sci.muni.cz.