Od básní k DNA

Vyhoďte ho dveřmi a vrátí se oknem. A to ještě jako profesor. Všechno, co dělá, dělá rád. Tento díl podcastu STETOSKOP mohl být klidně i zveršovaný, minimálně odpovědi našeho hosta prof. Ondřeje Slabého. Nejen že je přednostou Biologického ústavu LF MU, ale je také básníkem. Kde všude působí a čemu se věnuje? A má vůbec nějaký volný čas?

18. 3. 2022

Bez popisku

Začal básnickými sbírkami, nyní má na svém kontě téměř 300 publikací a přes 6 000 citací. Jako úspěšný autor obdržel za svou učebnici Molekulární medicíny cenu České lékařské společnosti JEP. Ač na střední škole tíhl k hudbě a výtvarnému umění, dnes se věnuje výzkumu rakoviny. Počátky své kariéry spojil s Masarykovým onkologickým ústavem, ale své působiště našel i na Hradě, tedy ve vládě. Má své názory, které mnohdy nejdou s proudem. Životem ho provází náhody a krásná dávka štěstí i podporující rodina. Vše, co dělá, ho prostě baví. A není toho málo, přesto sám sebe označuje jako nešiku. Výuka studentů ho velmi těší a pokládá jí za velký závazek.

Za svěží vzduch v kamenné univerzitě děkujeme panu prof. Ondřeji Slabému, silné osobnosti mimo jiné i z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.


Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info