Online jsme na Live Chat Days zodpovídali dotazy dvou stovek uchazečů

I v době prezenčních událostí jsme letos uspořádali pro uchazeče možnost poptat se stávajících studentů a zástupců studijního oddělení online. Třetí ročník přilákal na dvě stovky uchazečů v diskuzích, které jsme připravili pro každý studijní program. Na 40 uchazečů využilo možnost navštívit více diskuzí a ujasnit si svou volbu.

28. 2. 2023

Ač jsme na dnech otevřených dveří přivítali přes 2200 uchačů a rodičů, rozhodli jsme se vyjít vstříc i uchazečům, kteří se v tyto dny nemohli osobně přijet na fakultu podívat. Diskuzní chaty Live Chat Days navštívili během února i někteří z řad těch, kteří u nás sice prezenčně byli, ale potřebovali se ještě ujistit o své volbě. Čtyřicítka uchazečů pak navštívila i více chatů, většinou to byla kombinace studijních programů všeobecné lékařství a některý z bakalářských programů, popřípadě i vícero bakalářských programů.

Tradičně byl největší zájem o všeobecné a zubní lékařství, ale velkou návštěvnost jsme zaznamenali u všeobecného ošetřovatelství, dentální hygieny a fyzioterapie. Uchazeči se kromě specifických dotazů ke studijním programům a přijímacím zkouškám i výsledkům přijímacího řízení zajímají také o možnosti bydlení v Brně, o možnostech sociálního života či brigád. Děkujeme uchazečům, že využili této příležitosti a poděkování patří také našim studijním referentkám a především studentkám a studentům, kteří do online prostoru věnovali kus svého času, svých zkušeností, kus sebe. Věříme, že získané informace budoucím studentkám a studentům ve volbě pomáhají.

Všem uchazečům a uchazečkám, kteří si podali přihlášku ke studiu přejeme hodně štěstí při uzavírání středoškolského studia a následně během přijímacího řízení na naši fakultu. Přijímací zkoušky se konají 16. a 17. června pro Všeobecné a Zubní lékařství a 22. června pro všechny bakalářské programy a magisterský program Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví - Embryolog.