Pamětní medaile Univerzity Komenského v Bratislavě pro LF MU

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity obdržela pamětní medaili s dekretem od vedení Lékařské fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě.

4. 10. 2019

Stejně jako naše fakulta slaví v letošním roce stoleté výročí založení i fakulta v Bratislavě. Na Slavnostním shromáždění akademické obce Lékařské fakulty UK oslav konaných ve dnech 17. – 19. 9. obdržel proděkan Martin Repko jako statutární zástupce děkana LF MU pamětní medaili ke 100. výročí založení LF UK z rukou děkana prof. MUDr. Juraje Šteňa, DrSc.

Lékařská fakulta UK v Bratislavě je nejstarší ze 13 fakult Univerzity Komenského. Stoletá historie akademické působnosti fakulty začala 21. září 1919. Iniciativa vzniku a realizace projektu založení a budování národní univerzity v Bratislavě patří především českým lékařům okolo osobnosti prof. MUDr. Kristiána Hynka, prvního rektora Univerzity Komenského, který společně s týmem vybraných lékařů sestavil první vedení LF UK včetně pedagogického sboru.