Paprskáři

Kolik stojí lineární urychlovač? A proč jedou ozařovny na dvě směny? I na tyto otázky odpoví host prof. Pavel Šlampa ve 45. díle podcastu STETOSKOP.

10. 2. 2023

Bez popisku

Radioterapie neboli léčba ionizujícím zářením, patří historicky k nejmladším lékařským oborům. Své nezastupitelné místo si ale velmi rychle vydobyla při léčbě zhoubných onemocnění. Hostem 45. dílu podcastu Stetoskop je prof. MUDr. Pavel Šlampa, CSc., přednosta Kliniky radiační onkologie MOU a LF MU. Jaká byla jeho cesta za radiologií? Kolik stojí lineární urychlovač? A proč jedou ozařovny na dvě směny? Na tyto i další otázky odpovídá náš host s klidem sobě vlastním … snad i proto, že pochází z Jižní Moravy a relaxuje s folklórem u svého vlastního vína. Vzpomene i na Jana Wericha, kterého zaměstnanci kliniky také léčili. Pojďte se nechat ozářit od Paprskářů.


Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info