Podpora mezioborových výzkumných projektů GAMU existuje již 7 let

Grantová agentura (GAMU) podporuje jak studenty (magisterské i doktorské), tak vědce a vědecké týmy na Masarykově univerzitě a pomáhá tak zvýšit prestiž její vědecké práce a zvýšit úspěšnost univerzity v získávání prestižních zahraničních grantů.

12. 7. 2019

Grantová agentura Masarykovy univerzity podporuje jak studenty (magisterské i doktorské), tak vědce a vědecké týmy na Masarykově univerzitě a pomáhá tak zvýšit prestiž její vědecké práce a zvýšit úspěšnost univerzity v získávání prestižních zahraničních grantů. GAMU podporuje také mezioborové výzkumné projekty, jejichž cílem je propojovat prostřednictvím hledání originálních řešení různá pracoviště a fakulty.

Za sedm let hodnotící komise hodnotila 176 projektů, ze kterých bylo doposud podpořeno 30 projektů. V letošním roce v červnu na závěrečné hodnotící konferenci GAMU byly představeny výsledky čtyř meziooborových projektů. Jedním z nich byl projekt "Analýza gastrointestinálního mikrobiomu u pacientů s běžnou variabilní imunodeficiencí", který vedla Lékařská fakulta a podíleli se na něm vědci z Fakulty informatiky a institutu CEITEC. Odborníci hledali rozdíly v mikrobiomu trávicí soustavy nemocných a zdravých lidí a dívali se na zastoupení nejen jednotlivých druhů bakterií, ale také na jejich souhrnný genom a produkty jejich metabolismu.

Mezi další tři prezentované projekty patřil výzkum vedený Fakultou sociálních studií MU nazvaný „Rusko v kategoriích přítel vs. Nepřítel: česká reflexe“, dále studie na téma „Vliv kartografické vizualizace na úspěšnost řešení praktických a výukových prostorových úloh“ koordinované Pedagogickou fakultou MU a projekt koordinovaný Fakultou informatiky, jehož hlavním cílem bylo vytvořit nástroj pro prostorovou vizualizaci proteinových komplexů. Komise ohodnotila projekt věnující se vztahům Česka a Ruska jako nejlepší se známkou A a ostatní tři byly byly ohodnoceny známkou B.

Více informací o podpoře mezioborových výzkumných projektů jsou dostupné zde a k projektu samotnému lze získat více informací zde.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info