Pojďte do toho srdcem. Přijďte k přijímačkám

Zveme všechny uchazeče, kteří si podali přihlášku ke studiu na Lékařské fakultě MU, aby dorazili na přijímací zkoušky. Termíny se liší dle jednotlivých studijních programů a konají se na různých fakultách celé Masarykovy univerzity. Je proto nutné zkontrolovat si ve své e-přihlášce místo konání, aby uchazeči dorazili včas a na správné místo.

31. 5. 2023

Přijímací zkoušky na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity pro akademický rok 2023/2024 jsou za dveřmi a zveme všechny uchazeče, kteří si podali přihlášku ke studiu, aby se připravili a dorazili na zkoušky. Termíny se liší podle jednotlivých programů, a to ve dnech 16. a 17. června pro Všeobecné a Zubní lékařství a následně dne 22. června pro všechny bakalářské programy, pro všechny navazující magisterské programy a studijní program Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví - Embryolog.

Připomínáme všem uchazečům, aby s sebou přinesli pozvánku z e-přihlášky, jelikož je na ní uvedeno číslo přihlášky, které budou potřebovat k identifikaci. Dále je nezbytné mít platný občanský průkaz nebo pas a psací potřeby, konkrétně černý liner o tloušťce 0,5 mm nebo Centropen 2551 a čistý papír pro výpočty. Pokud uchazeči potřebují kalkulačku, měla by být školní nebo vědecká a sloužit pouze k výpočtům bez možnosti ukládání rozsáhlejších dat do paměti.

Je důležité si uvědomit, že na zkouškách není dovoleno mít s sebou učebnice, tabulky, sešity, programovatelnou kalkulačku s rozsáhlejší pamětí, výpisy z literatury nebo jakékoliv jiné texty a pomůcky. Důrazně vyzýváme uchazeče, aby si předem zkontrolovali, na kterém místě (fakultě, adrese) budou psát testy. Ne všichni uchazeči píší testy v Univerzitním kampusu Bohunice, a ztratili by tak cenný čas na přesun na jiné místo. Rádi bychom zdůraznili, že na pozdní příchod nebudeme brát ohled a náhradní termín přijímacích zkoušek se nevypisuje. Je proto velmi důležité, aby se všichni uchazeči dostavili na stanovený čas a místě. Místo, kam se má uchazeč dostavit, najde ve své e-přihlášce.

Přejeme všem uchazečům hodně úspěchů při přijímacích zkouškách a těšíme se na ně na zápisových schůzkách do studia.

Možná se vám může ještě hodit informace o autorizované konverzi maturitního vysvědčení, potažmo bakalářských diplomů - postup je stejný. Obrázky vás přesně navedou, jak na konverzi v ČR i na Slovensku.