Pomozte obcím na jihu Moravy

Ve čtvrtek se jižní Moravou prohnaly bouřky s krupobitím i tornádem. Z postižených sedmi vesnic jsou nejvíce poškozeny obce Hrušky, Moravská Nová ves, Lužice a Mikulčice. Zkáza, která po bouřce zůstala, má nemalé ztráty na majetku, zdraví a bohužel i na životech.

25. 6. 2021

Zdroj fotografie: Aktualne.cz

Vážení členové akademické obce, vážení zaměstnanci,
vážené studentky, vážení studenti,

jistě jste se z médií doslechli o ničivém tornádu, které se ve čtvrteční noc přehnalo jihem Moravy a mělo katastrofální následky. Včerejší nenadálá přírodní pohroma vedoucí i ke ztrátám na životech velmi dramaticky ovlivnila život v této oblasti a nyní vyžaduje naši pomoc. Soucítíme proto s našimi spoluobčany z postižených obcí a jsme připraveni k maximální pomoci. Jsem si naprosto jistý, že ve většině z Vás se právě rodí obrovská síla a touha pomoci.

Situace je v postižených oblastech již pod kontrolou profesionálů, ale tamní občané budou potřebovat podporu finanční. Pokud chcete nabídnout svou pomoc hned, můžete tak učinit např. zasláním dárcovské SMS nebo přispěním na sbírky.

Zájemci mohou přispívat např. na následující účty:
Český červený kříž – 333999/2700, variabilní symbol 2101.
Diecézní charita Brno – 4211325188/6800, variabilní symbol 2002.
Přispět můžete také zasláním DMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS DCHB 30, 60, 90.

Zmiňme též možnost zapojit se jako dobrovolník prostřednictvím Dobrovolnického centra Masarykovy univerzity MUNI POMÁHÁ, kteří mohou nabídnout manuální či materiální pomoc, hlídání dětí. Rektor univerzity Martin Bareš ve svém dopise adresovanému hejtmanovi Jihomoravského kraje zmiňuje též zajišťování pomoci psychologů pro krizovou intervenci.

Děkuji za Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity
Martin Repko