Přihlášky ke studiu na LF MU již lze podávat!

Uchazečům o vzdělání na Lékařské fakultě MU, stejně jako na všechny fakulty Masarykovy univerzity, je již umožněno podávat přihlášky ke studiu.

3. 11. 2020

Lékařská fakulta MU pro akademický rok 2021/2022 nabízí studium v magisterských programech Všeobecné lékařství, Zubní lékařství a Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví - Embryolog. Pro ty uchazeče, které láká práce ve zdravotnictví, ale nechtějí studovat přímo lékařské a zubařské obory či se věnovat reprodukční medicíně, mohou volit z tříletých bakalářských programů studium Fyzioterapie, Laboratorní diagnostiky ve zdravotnictví, Nutriční terapie, Optiky a optometrie, Ortoptiky, Porodní asistence, Radiologické asistence, Všeobecného ošetřovatelství či Zdravotnického záchranářství.

Podávat přihlášky do magisterských i bakalářských programů je možné až do 28. února 2021. Přijímací zkoušky se budou pro magisterské obory konat ve dnech 15. anebo 16. června, pro bakalářské pak 24. června. V tomtéž termínu se budou konat též přijímací zkoušky pro navazující magisterské programy Fyzioterapie, Intenzivní péče, Výživa dospělých a dětí a Optometrie. Na tyto programy bude možné přihlásit se od 1. ledna až do 30. dubna 2021. 

Přihlášku lze podat prostřednictvím internetových stránek Přihláška ke studiu MU. Pokud již nyní uchazeči zvídavě pátrají a mají jakékoliv dotazy, mohou se spoustu informací dozvědět v sekci pro uchazeče na našem webu.

Letos mají uchazeči vzhledem k epidemiologické situaci možnost poznat fakultu jinou formou, a to prostřednictvím online události OPEN DAY. Akce se koná již tuto sobotu 7. 11. a pro velký zájem byla kapacita pro uchazeče naší fakulty již dvakrát navýšena. Koordinátorkou za LF MU je studentka Všeobecného lékařství Dominika Rieglová, která provede zájemce o studium nejen tím, co sama studuje, ale představí také všechny bakalářské studijní programy. Zubní lékařství pak v samostatném bloku představí Kamila Svobodová. Obě studentky tak uchazečům umožní nahlédnout nejen na studijní možnosti a povinnosti, ale také prozradí, jaké možnosti společenského, kulturního a sociálního vyžití využívají a co by mohli novým studentům naší fakulty vřele doporučit. 

Dny otevřených dveří se budou konat ve dnech 16. a 20. ledna 2021.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info