Projekt PEOpLE-C19: Zúčastněte se projektu ke zhodnocení poskytování paliativní péče do 30. 9.

Už jen do 30. 9. 2021 máte možnost zapojit se do projektu ke zhodnocení poskytování paliativní péče v situaci pandemie COVID-19 v prostředí intenzivní péče (PEOpLE-C19).

24. 9. 2021

Bez popisku

Projekt ke zhodnocení poskytování paliativní péče v situaci pandemie COVID-19 v prostředí intenzivní péče (PEOpLE-C19) stále pokračuje a prosíme o jeho vyplnění  zdedo 30.9.2021. Podrobnější informace naleznete níže nebo přímo na webu projektu….!

Projekt PEOpLE-C19 cílí na všechny nelékařské zdravotnické pracovníky a lékaře v České republice, kteří poskytovali zdravotní služby pacientům s COVID-19 na jednotkách intenzivní péče.  Projekt vznikl ve spolupráci Lékařské Fakulty Masarykovy Univerzity Brno a I. Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy Praha a je oficiálně registrován na ClinicalTrials.gov (NCT04910243). Hlavním cílem projektu je popsat zkušenosti z praxe poskytování paliativní péče, včetně rozhodování v závěru života v době pandemie. Dalším cílem je analyzovat možné faktory, které byly pro zdravotnické pracovníky zdrojem stresu. Výsledky budou sloužit k podpoře vhodných edukačních aktivit a rovněž dalšího výzkumu v oblasti paliativní péče v kontextu poskytování intenzivní péče. Projekt je podpořen MZ ČR, odbornými lékařskými společnostmi (např. ČSARIMČSIM aj.) i nelékařskými profesními společnosti (ČASUNIPACKPA aj.) a asociacemi vzdělavatelů (např. AVVNZP), které nejen udělily odbornou záštitu projektu, ale zároveň napomohou ve zprostředkování a distribuci odkazu k elektronickému dotazníku k cílové populaci výzkumu (lékařům a nelékařským zdravotnickým pracovníkům v ČR, kteří v době pandemie pracovali na intenzivní péči). Budeme rádi, pokud dotazník rovněž vyplníte, pokud jste v době pandemie pracovali v intenzivní péči, anebo budete sdílet odkaz na dotazník zde.   

Členové projektového týmu PEOpLE-19 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info