Skrz naskrz, část první

29. díl podcastu STETOSKOP nás zavede až k samotnému vzniku rentgenu, ale zavítáme i do poslanecké sněmovny.

28. 5. 2021

Jsou lidé, se kterými se prostě zapovídáte a čas velmi rychle uběhne. A to se nám stalo s dnešním hostem. Otevřeli jsme tolik témat a probrali je skrz naskrz, že jsme vyprávění rozdělili na dvě části.

V prvním díle to vezmeme od Conrada Röntgena a Kežmarok až do poslanecké sněmovny. Dozvíme se, jaké to je, když Karel jede jako pila a seznámíme se s metodou Monte Carlo. Také přijde řeč i na nové metody v radiologii. Už víte, kdo je naším hostem? Tak ještě jedna nápověda: jeho nejstarší pacient se narodil v lednu 1711.

Správně! K mikrofonu usedl prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR - přednosta Kliniky radiologie a nukleární medicíny ve Fakultní nemocnice Brno.

Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích