Skrz naskrz, část první

29. díl podcastu STETOSKOP nás zavede až k samotnému vzniku rentgenu, ale zavítáme i do poslanecké sněmovny.

28. 5. 2021

Jsou lidé, se kterými se prostě zapovídáte a čas velmi rychle uběhne. A to se nám stalo s dnešním hostem. Otevřeli jsme tolik témat a probrali je skrz naskrz, že jsme vyprávění rozdělili na dvě části.

V prvním díle to vezmeme od Conrada Röntgena a Kežmarok až do poslanecké sněmovny. Dozvíme se, jaké to je, když Karel jede jako pila a seznámíme se s metodou Monte Carlo. Také přijde řeč i na nové metody v radiologii. Už víte, kdo je naším hostem? Tak ještě jedna nápověda: jeho nejstarší pacient se narodil v lednu 1711.

Správně! K mikrofonu usedl prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR - přednosta Kliniky radiologie a nukleární medicíny ve Fakultní nemocnice Brno.

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích