Srdeční záležitosti

Další díl podcastu STETOSKOP, tentokrát zaměřený na oblast srdce z pohledu začínajících lékařů, absolventů LF MU.

24. 7. 2020

V prvním díle jsme se seznámili, ve druhém porodili a až teprve nyní se na řadu dostávají srdeční záležitosti. Jen trošku v jiném pojetí: kardiolog vs. kardiochirurg. Tedy CKTCH vs. IKAK. Je to skutečně boj na ostří skalpelu? Poslechněte si zkušenosti dvou mladých lékařů, kteří se vydali na těžkou cestu, která vede vždy k srdci. Hosty třetího dílu byli MUDr. Lukáš Opatřil a MUDr. Jaroslav Ilčišák.

Na vysvětlenou:

• CHTCH = Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie
  • IKAK = I. interní kardioangiologická klinika Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích