Studenti LF MU na evropské konferenci IFMSA

Ke konci dubna se dva zástupci místní pobočky, David Chlebek (Local President) a Jakub Skutil (Local Officer for Clinical Exchanges) vydali jako součást české delegace do portugalského Povóa de Varzim, aby se zúčastnili evropské konference IFMSA – EuRegMe 2022.

2. 5. 2022

Think globaly, act localy – tak zní motto mezinárodní studentské organizace IFMSA (International federation of medical students associations). Organizace sdružuje více než 100 zemí světa a jejím cílem je v oblasti zdravotnictví pomáhat potřebným, zlepšovat veřejné zdraví a kvalitu vzdělávání budoucích lékařů.

Ke konci dubna se dva zástupci místní pobočky, David Chlebek jako lokální prezident (Local President) a Jakub Skutil z pozice lokálního koordinátora pro klinické stáže (Local Officer for Clinical Exchanges) vydali jako součást české delegace do portugalského Povóa de Varzim, aby se zúčastnili evropské konference IFMSA – EuRegMe 2022.

Hlavním cílem konference bylo zvolit regionální priority organizace na následující období. S předstihem byly uveřejněny dva návrhy na priority, a to Refugees Health and Rights a Youth Leadership in Global Health. Hromadným hlasováním 36 přítomných zemí bylo rozhodnuto o přijetí obou priorit. Mimo to byl čtyřdenní program nabitý od začátku až do konce přednáškami na nejrůznější témata (např. Refugee health a Vaccination), workshopy (Exchange fair či Activity fair) a tzv. capacity buildings týkající se především oblasti trénování soft skills. Během konference proběhl také NFDP – national food and drink party, kde delegáti představili pro jejich zemi typické pokrmy a nápoje a sami měli možnost nakouknout do kuchyní ostatních zemí.

Další významný meeting IFMSA se uskuteční v srpnu v tureckém Istanbulu, kde proběhne celosvětový meeting "General Assembly" (GA). Doufáme, že se nám za naši brněnskou pobočku podaří vyslat alespoň jednoho delegáta.

Velké poděkování patří zejména LF MU, bez které by nebylo možné se konference zúčastnit. Nejenom finanční pomocí ve formě stipendia, ale také fakultním merchem nám umožnila, aby i hlas z brněnské Masarykovy Univerzity byl slyšet na evropské úrovni.

Autor: David Chlebek
Korekce: Jakub Skutil